akcesoria do tablic magnetycznych

Akcesoria do tablic magnetycznych

Zapotrzebowanie na akcesoria do tablic magnetycznych

Aby zakupioną tablicę magnetyczną ze szkła można było od razu użytkować potrzebne są do niej niezbędne akcesoria. Dostaje się je od razu razem z tablicą i są wliczone w jej cenę. Często jednak przy długoletnim wykorzystywaniu tablicy szklanej potrzebne jest nam więcej tych akcesoriów oraz ich różnorodność. Można je na szczęście bez problemu dokupić w każdej chwili od producenta lub poprzez inne sklepy sprzedające takie produkty.

Rodzaje akcesoriów do tablic szklanych

Są to przede wszystkim magnesy neodymowe dostępne w różnych kształtach i kolorach. Najczęściej są w zestawie po kilka i można zaopatrzyć się tylko w takie w kolorze srebrnym lub wielokolorowe. Duża dostępność kolorów jest także w przypadku pisaków suchościeralnych, kredowych lub markerów permanentnych, którymi z powodzeniem można pisać po takich tablicach magnetycznych. Są one dostępne w kolorach podstawowych (zielonym, czerwonym, niebieskim i żółtym) oraz ich pochodnych. Wśród akcesoriów znajdują się również gąbki magnetyczne do czyszczenia tablic oraz spreje ułatwiające czyszczenie ich powierzchni. Oprócz dostępnych w zestawie półek na markery, można zaopatrzyć się także w specjalne uchwyty magnetyczne na pisaki.

Do jakich tablic magnetycznych przydają się takie akcesoria?

Przede wszystkim bardzo dobrze sprawdzają się przy tablicach szklanych o właściwościach magnetycznych. Tych zrobionych z gładkiego i hartowanego szkła, które od spodniej strony posiada warstwę ocynkowanej blachy, dzięki której tablica ma właśnie właściwości magnetyczne. Takie tablice szklane są wytrzymałe, bezpieczne oraz mają bardzo estetyczny wygląd, który dają im oszlifowane brzegi, delikatne refleksy szkła oraz przejrzyste kolory możliwe dzięki szkłu opti-white, czyli pozbawionemu zielonkawego odcienia. Tablice takie można dostać w różnych kolorach i rozmiarach. Jedne i drugie mają parametry standardowe oraz niestandardowe. Standardowe kolory to czarny i biały, a polakierowanie tablicy szklanej na inny, wybrany z szerokiej palety barw kolor, możliwe jest poprzez dopłatę 100 zł do sztuki. Wśród wymiarów standardowych można wymienić, aż trzy: 120×90, 150×100 oraz 200×100 cm. Są to bardzo praktyczne prostokąty. Natomiast w przypadku potrzeby innego rozmiaru oraz większej ilości zamówienia (powyżej 10 sztuk) producent może przygotować dowolny wymiar takiej tablicy.

Akcesoria do tablic magnetycznych w zestawie

Zaopatrując się w tablicę magnetyczną wraz z nią dostajemy przede wszystkim elementy, dzięki którym możemy zamontować tablicę do ściany. Są to zawieszki i dystanse oraz wkręty z kołkami, dzięki którym tablica przylega do każdej ściany idealnie. Ponadto z innych praktycznych akcesoriów można wymienić:

– jeden pisak suchościeralny lub kredowy,

– dwa magnesy neodymowe kostkowe,

– gąbkę magnetyczną (do wycierania tablicy),

– półkę magnetyczną lub rynienkę (która będzie służyć do odkładania i przechowywania pisaków bądź markerów).

Jest to „zestaw startowy” niezbędny do korzystania z tablicy magnetycznej od razu po jej powieszeniu na ścianę. Akcesoria te są dobrej jakości, a więc ich zużycie tak samo, jak samej tablicy, to długotrwały proces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *