czarne tablice

Czarne tablice

Czarne tablice dobrze widoczne na ścianie

Kiedyś ściany malowano tylko na biało. Wiązało się to nie tylko z brakiem dostępności kolorowych farb, ale także z panującą ówcześnie modą. Powiew świeżości na ściany wprowadziły tapety o coraz to wymyślnych wzorach. Teraz jednak od tapet już się odchodzi, a najczęściej ściany maluje się na jednolity kolor. I nie jest to tylko biały, ale również dowolnie wybrany kolor z barw podstawowych i miliona ich pochodnych. Na takich gładkich ścianach bardzo dobrze prezentują się kolory kontrastowe, o odcień jaśniejsze bądź ciemniejsze, ale najlepiej na każdej będą zawsze wyglądać biel i czerń. W tym ostatnim kolorze (ale także w wielu innych) dostępne są tablice magnetyczne szklane, za pomocą których można w doskonały sposób zagospodarować pustą ścianę.

Który rodzaj czarnych tablic jest najlepszy?

Wśród czarnych tablic na ścianę dostępnych na rynku można wymienić: tablice do pisania kredą, tablice magnetyczne, folie samoprzylepne kredowe a także tablice szklane magnetyczne. Te ostatnie dość, że łączą w sobie cechy niezbędne do pisania na ich powierzchni, a także przyczepiania różnych informacji za pomocą magnesów, są także bardzo trwałe oraz wyglądają elegancko w każdym pomieszczeniu. Ich trwałość zapewniona jest przez hartowane szkło, z którego są wykonane a elegancja poprzez wysoki połysk i dobre wykonanie krawędzi i samej powierzchni, która jest bardzo gładka z powodu wysokiej jakości szkła płaskiego. Gładkość powierzchni zapewnia jej całkowitą ścieralność, nawet na sucho, czego nie można powiedzieć o tablicach czarnych wykonanych z innych tworzyw. Nie są one również tak odporne na uderzenia oraz zmiany temperatury, jak tablice wykonane z wysokiej jakości szkła.

Efekty estetyczne tablicy czarnej i nie tylko

Sama w sobie tablica szklana w kolorze czerni powieszona na ścianie już będzie dawała niezwykle ciekawy widok estetyczny. Zapewni elegancję wnętrza i nada mu odpowiedni szyk. I to bez znaczenia czy będzie wykorzystana do powieszenia w domu czy miejscu publicznym (kawiarni, biurze, na sali konferencyjnej, w urzędzie, w centrum medycznym). Niezwykły połysk czerni przyciągnie oko każdego, kto na nią spojrzy. Dodatkowo umieszczenie na niej treści za pomocą białego markera wzmoży efekt i podkreśli czerń tablicy. Może ona służyć jako element dekoracyjny poprzez namalowanie na niej białym markerem ciekawego wzoru. Tablica magnetyczna czarna może pełnić także czysto praktyczną funkcję – może być powierzchnią do zapisywania ważnych informacji, spraw służbowych do załatwienia, szkolenia pracowników czy zapisywania harmonogramu zajęć w miejscu publicznym czy wypisywania na niej menu.

Czarne tablice ze szkła – parametry i akcesoria

Tablice w kolorze czarnym magnetyczne dostępne są w trzech standardowych wymiarach: 120×90 cm, 150×100 cm oraz 200×100 cm. Istnieje także możliwość zamówienia indywidualnego wymiaru na specjalne zamówienie powyżej 10 sztuk tablic szklanych. Ponadto dołączone do tablicy elementy do jej zamontowania w postaci zawieszek, dystansów oraz wkrętów i kołków, znacznie ułatwiają jej powieszenie w dowolnym miejscu zarówno w poziomie, jak i w pionie. To także umożliwia łatwy demontaż, a dołączona instrukcja zapewnia powieszenie tablicy całkowicie samodzielnie. Niezwykle przydatne mogą okazać się dołączone do tablicy magnetycznej akcesoria, tj. magnesy neodymowe, pisak kredowy, półka na markery oraz gąbka magnetyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *