jak zrobić tablicę do pisania markerem

Jak zrobić tablicę do pisania markerem

Jak zrobić tablicę do pisania markerem?

Tablica na ścianę, po której można pisać markerem może być wykonana z różnych materiałów. Najbardziej popularne są tablice o lakierowanej bądź ceramicznej powierzchni z aluminiową lub drewnianą ramą. Niektóre po jednej stronie mają powierzchnię do pisania kredą, a po drugiej do pisania markerem. Są również takie, do produkcji których wykorzystuje się szkło. Są to tablice do pisania markerem szklane odznaczające się wysoką trwałością, bezpieczeństwem oraz niezwykłą elegancją.

Produkcja tablic szklanych

Wysokojakościowe tablice szklane produkowane są tylko ze szkła dostarczanego przez renomowanych producentów. Wykonywane w polskim zakładzie produkcyjnym posiadają pewność certyfikatów oraz jakości. Do ich obróbki stosowane są precyzyjne maszyny, a docinanie tafli szklanej na odpowiednią wielkość odbywa się na specjalnym stole do rozkroju. Tak przygotowane szkło umieszczane jest w hartowni, gdzie proces hartowania (na zmianę wysoka i niska temperatura) sprawia, iż tablica będzie pięciokrotnie razy bardziej wytrzymała na uderzenia mechaniczne i zmiany temperatury otoczenia. Zahartowana tablica następnie przemieszczana jest do lakierni w celu polakierowania tafli na wybrany przez klienta kolor. Następnym etapem jest nałożenie na jej spodnią stronę warstwy metalu – ocynkowanej blachy, dzięki czemu tablica uzyskuje właściwości magnetyczne. Jeśli zamówienie jest na tablicę bezbarwną oraz niemagnetyczną dwa ostatnie procesy są pomijane.

Możliwości tablic szklanych

Tak wyprodukowane tablice szklane mają szereg zastosowań i możliwości. Wykorzystywane są m.in. w gospodarstwach domowych, w  firmach, w urzędach, w szkołach, w kawiarniach oraz w innych miejscach publicznych. Można po nich pisać nie tylko markerami, ale także za pomocą pisaków suchościeralnych i kredowych. Gładka powierzchnia szklanej tafli pozwala na utrzymanie tablicy w czystości oraz uniemożliwia jej zarysowanie. Ponadto do tablic szklanych magnetycznych można za pomocą magnesów neodymowych przyczepiać różne treści na papierze. Wygląd takich tablic to niezwykle estetyczna ozdoba ściany. Jej parametry można dobrać ze względu na potrzeby – trzy wymiary standardowe (120×90, 150×100 i 200×100 cm) oraz wymiar dowolny (przy zamówieniu powyżej 10 sztuk), a także kolory standardowe (czarny i biały) lub odcienie z szerokiej galerii barw (każdy za dopłatą 100 zł od sztuki). Tablice szklane ze względu na swoją trwałość, wytrzymałość i gładko oszlifowane brzegi mogą być używane zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Są bezpieczne przy wykorzystywaniu ich zarówno w miejscach publicznych, jak i w warunkach domowych.

Jak zrobić tablicę do pisania markerem – montaż krok po kroku

Zamontowane tablicy szklanej do ściany jest niezwykle proste. Wystarczy posłużyć się instrukcją dołączoną do tablicy. Wszystkie niezbędne elementy mocujące są w zestawie, czyli wkręty, kołki, zawieszki i dystanse (w przypadku tablicy magnetycznej) oraz śruby dwu-gwintowe z kołkami i okucia ze stali nierdzewnej (w przypadku tablicy niemagnetycznej). Potrzebna będzie tylko wiertarka, aby wywiercić dziury w ścianie na kołki. Tak powieszona tablica szklana będzie bardzo dobrze trzymać się ściany. Ważny jest także fakt, iż można ją również łatwo zdemontować, jeśli pojawi się konieczność przeniesienia jej w inne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *