magnesy do tablicy magnetycznej

Magnesy do tablicy magnetycznej

Jakie magnesy do tablicy magnetycznej są najlepsze?

Do tablicy magnetycznej można zakupić różne rodzaje magnesów w zależności od rodzaju takiej tablicy oraz jej przeznaczenia. Na rynku artykułów papierniczych znajduje się akcesoria magnetyczne, tj. magnesy biurowe, samoprzylepne taśmy magnetyczne, paski magnetyczne, folie magnetyczne, papiery magnetyczne a także magnesy neodymowe do tablic szklanych. Tablica szklana z powodu warstwy ocynkowanej blachy mieszczącej się od spodu tafli potrzebuje szczególnego rodzaju magnesu, dość mocnego, zwanego także srebrnym. Zapewnia to doskonałą przyczepność do jej powierzchni różnego typu kartek, zdjęć, folderów, ulotek, wizytówek, obrazków, zapisków i innych treści umieszczonych na papierze.

Jak wybrać tablicę magnetyczną do magnesów?

Tablica szklana o właściwościach magnetycznych powinna być zrobiona z hartowanego szkła. Dzięki temu będzie bezpieczna w użytkowaniu poprzez odporność na uderzenia czy zmienną temperaturę. Oprócz swojej magnetyczności powinna także posiadać odpowiednią powierzchnię do pisania (zrobioną ze szkła gładkiego), dzięki czemu nie tylko bardzo dobrze będzie się po niej pisać pisakami czy markerami, ale także w łatwy sposób ją czyścić z różnych zabrudzeń. Powinna być również łatwa w montażu, ale także w zdemontowaniu i powieszeniu w innym miejscu na ścianie lub w innym pomieszczeniu. Tablica magnetyczna powinna mieć również gładko oszlifowane brzegi, co zapewni jej nie tylko bezpieczeństwo, ale również estetyczny wygląd. Do wyboru są także konkretne jej rozmiary. Od najmniejszego 120×90 cm, poprzez średni 150×100 cm aż do największego 200×100 cm. W przypadku większej ilości w jednym zamówieniu (10 sztuk i więcej) tablicę można dostać w wybranym przez siebie rozmiarze. Tablica magnetyczna powinna pasować do wnętrza nie tylko pod względem wielkości, ale także kolorystyki.

Kolory i akcesoria tablicy magnetycznej

Żywe i czyste kolory tablicy magnetycznej możliwe są dzięki szkłu super jasnemu z jakiego jest wykonana. To produkt opti-white, który nie posiada zielonkawego odcienia szkła. Dzięki temu biała tablica szklana będzie miała śnieżną biel, natomiast inne odcienie będą posiadały świeżość i czystość koloru. Wśród odcieni standardowych, dostępnych od ręki, jest jeszcze kolor czarny, a także tablica bezbarwna matowa i błyszcząca, która nie posiada właściwości magnetycznych. Inne kolory są odcieniami niestandardowymi, wymagającymi polakierowania na wybrany z szerokiej palety barw kolor, przy którym występuje dopłata w wysokości 100 zł od jednej tablicy. Przy jej użytkowaniu ważne są także odpowiednie akcesoria. Oprócz magnesów neodymowych w komplecie znajduje się jeszcze pisak lub marker, gąbka magnetyczna, półka magnetyczna na pisaki oraz zawieszki do zamocowania tablicy do ściany.

Magnesy do tablicy magnetycznej – rodzaje

Oprócz magnesów neodymowych kostkowych dostępnych w zestawie z każdą tablicą magnetyczną, można dokupić jeszcze inne – przydatne w większej ilości oraz różnych ciekawych kształtach. Są to:

– neodymowe pinezki magnetyczne (kolorowe, białe, czarne),

– okrągłe magnesy neodymowe (srebrne lub kolorowe),

– magnesy neodymowe w formie prostopadłościanów,

– magnesy neodymowe z klejem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *