pisaki do tablicy suchoscieralnej

Pisaki do tablicy suchościeralnej

Jakie są najlepsze pisaki do tablicy suchościeralnej?

Pisaki to wynalazek drugiej połowy XX wieku. Na początku służyły tylko do pisania na papierze. Z czasem pojawiły się również mazaki przystosowane do pisania na innych powierzchniach, tj. metal, plastik, tkaniny czy szkło. Pisaki są obecnie powszechnie używane w różnych dziedzinach życia, są niezbędnym narzędziem w różnych branżach, a dzieciom przynoszą dużo frajdy. Jedną z powierzchni, na jakiej można nanosić treść pisakami, są tablice szklane o właściwościach suchościeralnych. Jakie pisaki najlepiej sprawdzają się na takim szkle?

Pisaki i markery do tablicy szklanej

Tablica szklana wyprodukowana jest ze szkła płaskiego o wysokiej jakości, dzięki czemu jej powierzchnia jest gładka i przystosowana do pisania i zmazywania. Dzięki takim właściwościom łatwo ją także utrzymać w czystości, gdyż wszelkie zabrudzenia, jak i pozostawione treści łatwo zmyć na sucho za pomocą gąbki magnetycznej (w zestawie z tablicą) lub szmatki z płynem do szyb. Z jej powierzchni zmywają się zarówno markery permanentne, pisaki kredowe oraz pisaki suchościeralne. Śmiało można więc ich używać do zapisywania na takiej tablicy szklanej różnych informacji. Do każdej tablicy szklanej dodawany jest pisak lub marker w komplecie, a więcej kolorów można dokupić za niewielką cenę. Dobrze sprawdzą się także pisaki do szkła.

Jak wybrać najlepszą tablicę szklaną?

Suchościeralne tablice szklane dostępne są w różnych kolorach, rozmiarach oraz mogą mieć dodatkową funkcję magnetyczną. Warto przed jej kupnem zastanawiać się jaka tablica będzie nam najbardziej pasowała oraz do czego i gdzie będziemy jej używać. Wśród kolorów standardowych takich tablic są dostępne: biel, czerń oraz tablica bezbarwna, która jest przezroczysta, niepowleczona żadnym lakierem. Nieco szersza gama kolorystyczna to już produkt na indywidualne zamówienie  klienta za jego dopłatą 100 zł. Można wtedy wybrać lakierowanie tablicy na dowolny kolor, np. niebieski, szary, pomarańczowy, brązowy i wiele innych. Co do rozmiaru to i tutaj można mówić o wymiarach standardowych i nie. Wśród tych pierwszych są aż trzy różne: 120×90 cm, 150×100 cm oraz 100×200 cm. Inne, nietypowe wymiary, to dowolność wyboru, uzależniona jednak zamówieniem powyżej 10 sztuk tablic szklanych. Jeszcze jedna rzecz dotyczy magnetyczności tablic. W Serii Magnetic są one powleczone warstwą cienkiej ocynkowanej blachy od spodu, dzięki czemu wygląda to bardzo estetycznie oraz jest nierdzewne. Do takiej tablicy można przyczepiać notatki, zdjęcia, kartki za pomocą magnesów.

Pisaki do tablicy suchościeralnej i inne akcesoria

W zależności od rodzaju tablicy w zestawie dołączone są odpowiednie pisaki. Przykładowo przy tablicy białej jest to pisak suchościeralny czarny, przy tablicy czarnej biały pisak kredowy, natomiast przy tablicy bezbarwnej pisak suchościeralny w kolorze czarnym bądź niebieskim. Z dodatkowych akcesoriów dołączanych głównie do tablic szklanych o właściwościach magnetycznych można wymienić także: dwa magnesy srebrne (neodymowe), półkę magnetyczną na pisaki, gąbkę magnetyczną do zmazywania oraz instrukcję obsługi i elementy mocujące. W przypadku tablic magnetycznych są to wkręty, kołki, zawieszki i dystanse, natomiast przy tablicach bezbarwnych niemagnetycznych – okucia ze stali nierdzewnej oraz śruby dwugwintowe z kołkami.  Wszystkie zawieszki są zgodne z normami DIN EN oraz umożliwiają powieszenie tablicy samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *