szklana tablica do pisania

Szklana tablica do pisania

Szklana tablica do pisania przydatna w bistro i kawiarni

Miejsca, gdzie można zjeść coś smacznego, napić się pysznej kawy lub spotkać z przyjacielem dostępne są niemalże w każdym mieście. Każdy z nas lubi bowiem częściej lub rzadziej wyjść do kawiarni, do bistro czy baru, aby spędzić miło czas, zrelaksować się i nieco odpocząć od codziennych obowiązków. Takie miejsca z reguły są z pomysłem lub przytulnie urządzone, a wszystko po to, by chciało się spędzać w nich czas. Oferują również smaczne przekąski, słodkości a do tego napoje, kawę , herbatę, gorącą czekoladę. Aby klient wiedział, co może zamówić w danym miejscu konieczna jest jasna i wyraźna informacja umieszczona w widocznym miejscu w kawiarni czy bistro. Najlepiej na dużej, rzucającej się w oczy tablicy.

Jak wybrać szklaną tablicę do kawiarni?

Estetyka, gust i przytulność to trzy cechy, jakie powinna w swoim wyglądzie posiadać dobra kawiarnia czy bistro. Składają się na to wszystkie elementy wyglądu: meble barowe, dodatki, aranżacja ścian, kolorystyka, oświetlenie itp. Dlatego tablica szklana, która będzie służyć do zapisywania menu powinna być również dekoracyjna i dobrze dobrana do wnętrza. Warto więc zastanowić się nad jej kolorem, wielkością i rodzajem wykonania. Co do kolorów wśród tablic szklanych wyróżniamy te w odcieniach standardowych oraz nietypowych. Do tych pierwszych zaliczany jest biały, czarny oraz tablica bezbarwna. Dodatkowo można wybrać także czy będzie ona matowa czy błyszcząca – jedna i druga daje bardzo ciekawy efekt na ścianie. Takie barwy są uniwersalne i można je dopasować do niemalże każdego wnętrza. Dostępne są jeszcze inne kolory z szerokiej palety barw, np. niebieski, szary, bordowy, żółty, a polakierowanie jednej tablicy to dodatkowy koszt 100 zł.  Co do wielkości tablicy także jest możliwość wyboru rozmiaru standardowego z zakresu: 200×100 cm, 150×100 cm oraz 120×90 cm. Jeśli natomiast potrzebujemy ich większą ilość (10 sztuk lub więcej) można wtedy wybrać rozmiar dowolny, który jest wykonywany na specjalne zamówienie.

Dlaczego szklana tablica jest najlepsza do kawiarni?

Za tym stwierdzeniem przemawia wiele argumentów, a najważniejszym z nich jest taki, który mówi o jej trwałości. Tablica szklana wykonana z hartowanego szkła będzie bowiem nie tylko trwała, ale także bezpieczna dzięki dużej wytrzymałości na zmiany temperatury oraz na różnorakie uszkodzenia. Będzie również łatwa do utrzymania jej w czystości, gdyż ma gładką powierzchnię (szkło płaskie), na której nie pozostają żadne zabrudzenia, rysy, smugi. Jest to niezwykle istotne, gdyż wielokrotnie można po niej pisać i zmazywać treść bez widocznych efektów jej zużywalności. Ładny wygląd zapewniają jej również gładko wypolerowane i oszlifowane krawędzie oraz wysoka jakość szkła, dzięki czemu nie ma ona zielonkawego odcienia a delikatne refleksy czystych kolorów.

Szklana tablica do pisania i wieszania

Taka tablica szklana nie musi służyć tylko do pisania. Dostępna jest także jej wersja magnetyczna, w której dzięki ocynkowanej warstwie blachy do tablicy można przyczepiać różne informacje na papierze za pomocą magnesów srebrnych (czyli neodymowych). Taka dodatkowa funkcja może okazać się bardzo przydatna w każdej kawiarni, barze czy bistro, dlatego warto zastanowić się również nad wyborem tej właśnie wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *