Szkło magnetyczne

Szkło magnetyczne

Szkło magnetyczne w tablicy szklanej

Szkło samo w sobie nie ma właściwości magnetycznych. Aby je uzyskać musi zostać specjalnie powleczone warstwą metalu. Może to być na przykład blacha, która dzięki ocynkowaniu jest zabezpieczona przed korozją. Takie właśnie właściwości magnetyczne uzyskują tablice szklane. Cienka warstwa ocynkowanej blachy jest w nich położona od spodniej strony tafli – jest więc niewidoczna a szkło uzyskuje praktyczne właściwości magnetyczne. Powierzchnia takiej tablicy może być więc wykorzystana w różnych miejscach oraz do różnych celów.

W jaki sposób i gdzie wykorzystać tablicę szklaną?

Odpowiedź jest jednoznaczna: w zależności od własnego pomysłu oraz potrzeb. Myśl tę można oczywiście rozwinąć bardzo szeroko. Przede wszystkim można zacząć od gospodarstwa domowego, gdzie taka tablica szklana może się przydać, np. w kuchni, w korytarzu, w gabinecie (do zapisywania ważnych informacji i wieszania na niej kartek z różnorodnymi treściami) oraz w pokoju dziecka, pokoju młodzieżowym (jako pomoc do nauki bądź zabawy) a nawet w salonie, jako oryginalna powierzchnia dekoracyjna (np. ramka do wieszania zdjęć lub obrazków). Następnie można przejść do firmy, gdzie taka tablica szklana może być powieszona na ścianie nad biurkami pracowników (jako miejsce do zapisywania ważnych spraw służbowych) lub w sali konferencyjnej  (jako pomoc przy spotkaniach z kontrahentami i szkoleniach pracowników) czy nawet jako ścianka kreatywna w agencjach marketingowych. Z innych miejsc publicznych, gdzie taką tablicę warto zamontować można wymienić: szkoły, uczelnie, przychodnie, centra medyczne, warsztaty, kawiarnie, bary, bistro, urzędy itp. W każdym z tych miejsc można ją wykorzystać w zależności od potrzeb, z których można wymienić zapisywanie grafiku zadań, menu, dyżurów lekarskich czy do pomocy w czasie wykładów i lekcji.

Wybór tej najlepszej tablicy szklanej

Idealna tablica szklana to taka, która najlepiej będzie spełniać nasze wymagania. Mogą być to wymagania w zakresie jej praktyczności oraz dekoracyjności. Przede wszystkim ważna jest jej powierzchnia. Tutaj do wyboru mamy rozmiary standardowe z zakresu 120×90 cm, 150×100 cm oraz 200×100 cm. Jeśli potrzebny jest inny wymiar a i tablic potrzeba więcej producent oferuje wybór dowolnego przy zamówieniu co najmniej 10 sztuk jednakowych tablic. Standardy są także w kolorach. Z tych podstawowych tablic magnetycznych można wybrać klasyczne, czyli biały i czarny. W przypadku zdecydowania się na inny, jeden z całej palety kolorów, oferowanych przez producenta przy niewielkiej dopłacie 100 zł do sztuki. Tak wybraną tablicę ze względu na rozmiar i kolor możemy samodzielnie zamontować do ściany, z wykorzystaniem instrukcji oraz elementów mocujących, które są dołączane do każdej tablicy.

Szkło magnetyczne wykorzystywane w tablicy

Szkło użyte do produkcji tablicy szklanej ma szereg właściwości, dzięki którym tablica jest niezwykle praktyczna, trwała oraz bezpieczna. Można więc wymienić:

– szkło hartowane – poddawane temu procesowi w czasie produkcji zapewnia później ochronę przez uderzeniami i zmianami temperatur (pięciokrotnie większą od zwykłego szkła),

– szkło płaskie – dzięki bardzo gładkiej powierzchni tablica jest odporna na zarysowania, zabrudzenia, łatwo się ją czyści oraz nie pozostają pozostałości z markera bądź pisaka,

– szkło szlifowane – krawędzie i brzegi takiej tablicy są oszlifowane, dzięki czemu jest estetyczna w wyglądzie i bezpieczna,

– szkło super-jasne (czyli opti-white) – taka tablica pozbawiona jest zielonkawego odcienia, dzięki czemu biel jest śnieżna a inne kolory czyste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *