tablica biala magnetyczna

Tablica biała magnetyczna

Tablica biała magnetyczna do szkoleń

Aby osiągnąć sukces zawodowy i ciągle się rozwijać, aby nie stać zawodowo w miejscu, ale iść do przodu, trzeba cały czas coś dawać z siebie. Oprócz ukończonej szkoły w danym kierunku czy studiów oraz wieloletniego doświadczenia, potrzebne jest coś jeszcze. Tym czymś jest ciągłe doskonalenie się poprzez kursy, szkolenia, czy konferencje w swojej branży. Są one więc organizowane w wielu zawodach w bardzo dużej ilości w całej Polsce. Na takie szkolenia najczęściej przyjeżdża się do odpowiednio przygotowanych na takie okoliczności hoteli, centrów konferencyjnych czy na sale wykładowe do uniwersytetów i instytucji publicznych. Powinny być one odpowiednio urządzone i przygotowane na przekazywanie wiedzy. Niezbędnym na każdej sali szkoleniowej, elementem będącym pomocą edukacyjną, jest tablica, na której można zapisywać lub wieszać przekazywane treści. Jednym z rodzajów takiej tablicy jest tablica szklana o właściwościach magnetycznych.

 Dlaczego akurat biała tablica?

Nie od pady kartki, czy to w książkach, czy strony w dokumentach tekstowych w pamięci komputera mają biały kolor. Najlepiej czyta się zapisaną na nich treść na czarno. Chociaż niektórzy twierdzą, że nie jest to tak całkiem zdrowe dla oczu, to takie kolory są rozpowszechnione oraz dają dużą wyrazistość treści. Tak samo rzecz ma się z tablicą szklaną, która umieszczona w sali wykładowej lub szkoleniowej musi być dobrze widoczna dla każdego. Zapisywane na niej notatki i informacje za pomocą czarnego markera lub czarnego pisaka suchościeralnego są wyraźne. Ponadto dzięki swoim właściwościom magnetycznym istnieje możliwość wieszania na takiej tablicy różnych treści za pomocą dołączonych do tablicy magnesów neodymowych, co znacznie ułatwia szkolenia oraz pracę wykładowcy. Na białej gładkiej powierzchni tablicy szklanej widać bardzo wyraźnie przyczepione do niej notatki oraz zapisaną treść.

Właściwości tablicy białej ze szkła

Magnetyczne właściwości takiej tablicy daje warstwa nieocynkowanej blachy, która znajduje się od spodu tablicy, a więc zupełnie jej nie widać. Po tablicy szklanej można pisać markerem, pisakiem suchościeralnym lub kredowym. Każdy z nich bardzo łatwo się zmywa, nie pozostawiając smug ani innych zabrudzeń. Możliwe jest to dzięki wysokiej jakości szkła płaskiego, z jakiego wykonana jest taka tablica. Bardzo ważny jest także fakt, iż jest to dodatkowo szkło hartowane, przez co tablica jest bezpieczna w użytkowaniu. Pięciokrotnie od zwykłego szkła bardziej odporna na uderzenia mechaniczne oraz wytrzymalsza na zmiany temperatury otoczenia. Taka tablica magnetyczna ma śnieżnobiały odcień. Jest on uzyskiwany dzięki szkłu super jasnemu, czyli optiwhite (szkło tak wykonane nie ma zielonkawego odcienia, co jest niezwykle ważne przy tablicy szklanej w kolorze bieli). Jeszcze jedną właściwością może być łatwość w montażu. Elementy mocujące taką tablicę do ściany są schowane za jej taflą. Daje to estetyczny wygląd, a zawieszki DIN EN nie tylko łatwo powiesić, ale również w prosty sposób zdemontować. Nie ma więc problemu z przeniesieniem tablicy w inne miejsce.

Tablica biała magnetyczna – wielkość i akcesoria

Na salach wykładowych i szkoleniowych oczywiście najlepszym wyborem będzie jak największy format tablicy. Z dostępnych standardowych wymiarów będzie to wielkość 200×100 cm. W przypadku, gdy takich tablic magnetycznych potrzebnych jest 10 sztuk i więcej, klient może wybrać dowolny ich rozmiar. Natomiast jeśli sala wykładowa jest mała można zdecydować się na tablicę nieco mniejszą o standardowym wymiarze 120×90 cm lub 150×100 cm. Do tablicy szklanej dodawane są również w zestawie: pisak suchościeralny, magnes neodymowy, gąbka magnetyczna oraz podstawka na markery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *