Tablica do pisania pisakiem
Tablica do pisania pisakiem
Pisaki, mazaki, flamastry…, które dziecko nie lubi się nimi posługiwać w czasie swoich plastycznych zabaw. Są dużo bardziej lubiane, niż kredki, bo dają wyraźne i głębsze kolory. Łatwiej się nimi nie tylko rysuje, ale także koloruje. Czasami są zmorą rodziców, bo dzieci lubią się mini brudzą na ciele lub ubraniach. Ale niekiedy można spotkać pisaki pachnące lub z brokatem – i to dopiero frajda. Ale frajdą może być także wykorzystywanie pisaków do rysowania nie tylko na kartce, ale na przykład w mniej dozwolonym miejscu, czyli na ścianie. Jeśli na ścianie to nie bezpośrednio na niej, ale na tablicy powieszonej na tej ścianie. I to tablicy nie byle jakiej, bo zrobionej z bezpiecznego szkła, czyli takiej, która jest trwała a jednocześnie bardzo ładna.
Dlaczego po tablicy szklanej można pisać pisakiem?
Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze: tablica szklana jest wyprodukowana ze szkła płaskiego, dzięki czemu ma gładką powierzchnię, po której łatwo się rysuje i koloruje pisakami suchościeralnymi, pisakami kredowymi a nawet markerami permanentnymi. Po drugie: łatwo się czyści to, co wcześniej zostało na niej umieszczone – na sucho lub za pomocą szmatki nasączonej płynem do szyb (w przypadku markerów). Po trzecie: mogą na tablicy szklanej dzieci pisać pisakami, gdyż jest ona bezpieczna poprzez hartowane szkło oraz gładko oszlifowane brzegi. Po czwarte: dzieci mogą spędzać czas plastycznie bardzo często, gdyż tablica jest trwała, odporna na uderzenia i naprężenia z powodu zmiany temperatur. Po piąte: różnorodna kolorystyka szkła na tablice, pozwala cieszyć się barwnym tłem w czasie rysowania lub kolorowania pisakami narysowanych obrazków.
Co jeszcze można robić z tablicą szklaną?
Tablica szklana posiada od spodniej strony magnetyczną warstwę (ocynkowaną blachę), która daje jej właściwości magnetyczne. Oznacza to, iż oprócz pisania pisakami można do niej przyczepiać także za pomocą magnesów neodymowych różne kartki, obrazki itp. Magnesy neodymowe dostępne są w różnych kształtach, kolorach oraz formach, dlatego sprawią dzieciom dodatkową frajdę. Z uwagi na fakt, iż takie tablice są dość trwałe, po pójściu dziecka do szkoły, może tablica szklana zostać powieszona nad biurkiem i służyć jako rekwizyt do nauki. Spełniać może również funkcje ozdobne i dekoracyjne, gdyż głębia i wyrazistość kolorów, delikatne refleksy szkła oraz nowoczesny wygląd nie ujmują jej jako ozdobie wnętrza, w którym jest powieszona (nie tylko pokój dziecka).
Tablica do pisania pisakiem – jak wybrać?
Wybór tablicy szklanej jest dość prosty pod warunkiem, że wie się, czego konkretnie się od niej oczekuje. Oczekiwania dotyczą przede wszystkim wielkości oraz koloru. Co do pierwszego parametru klient może wybrać jeden rozmiar z czterech, czyli:
– 120×90 cm (rozmiar biurowy),
– 150×100 cm (rozmiar szkolny),
– 200×100 cm (rozmiar duży),
– rozmiar dowolny (dostępny przy zamówieniu powyżej 10 sztuk tablic).
Z kolorów można wybrać standardowe barwy – biały lub czarny, a także jeden z szerokiej palety odcieni, oferowanych przez producenta. Może to być na przykład: niebieski, bordowy, pomarańczowy, szary, brązowy, zielony itp. Kolor można dobrać do kolorystyki pokoju lub indywidualnych upodobań dziecka.
Dodaj komentarz