tablica magnetyczno-kredowa dla dzieci

Tablica magnetyczno-kredowa dla dzieci

Jaka tablica magnetyczno-kredowa dla dzieci jest najlepsza?

Dzieci to żywioł. Dzieci to nieskończone pokłady energii, niewyczerpalnej. W dowcipie było kiedyś bardzo mądre stwierdzenie, że „dzieci nie śpią, one się ładują”. Bardzo ważne jest, aby zapewnić dzieciom w takim razie jak najlepsze spożytkowanie tej energii. To przede wszystkim zdrowy ruch na świeżym powietrzu, ale także kreatywne spędzanie czasu w domu czy w przedszkolu. Potrzebne są do tego odpowiednie przedmioty i dobra aranżacja przestrzeni. Jednym z nich jest tablica szklana o właściwościach magnetycznych oraz z możliwością pisania po jej powierzchni.

Wybór tablicy szklanej

Chcąc zaaranżować odpowiednio tę przestrzeń rodzic lub dyrektor przedszkola stoi przed dylematem wyboru odpowiedniej tablicy do powieszenia na ścianę. Przede wszystkim musi spełniać ona podstawowe kryteria: być bezpieczna, funkcjonalna, trwała oraz podobać się dzieciom. Te wszystkie cechy posiadają tablice szklane. Bezpieczne i trwałe są poprzez hartowane szkło, z jakiego zostały wykonane. Funkcjonalne, gdyż mogą służyć jako powierzchnia do pisania za pomocą pisaka kredowego lub jako miejsce do wieszania za pomocą magnesów kartek papieru lub innych bibelotów. Podobają się dzieciom, gdyż mogą być sprzedane w dowolnie wybranym kolorze z gamy tych podstawowych, jak i ich pochodnych. Taką tablicę można zakupić po dopłacie 100 zł do sztuki lub wybrać bez konieczności dopłaty jeden z kolorów podstawowych – czarny, biały lub bezbarwny.

 Co jeszcze przy wyborze tablicy?

Przed zakupem trzeba zdecydować się również na odpowiedni rozmiar. Wśród standardowych można wymienić:

– 120×90 cm – rozmiar najmniejszy, biurowy

– 150×100 cm – rozmiar średni, szkolny

– 200×100 cm – rozmiar duży.

I takie rozmiary są dostępne od ręki. Jeśli interesują nas inne, to konieczny przy nich jest zakup co najmniej 10 sztuk takich tablic, gdyż tylko wtedy mogą być wyprodukowane na specjalne zamówienie klienta. Do każdej tablicy w zależności od jej rodzaju dołączone są w zestawie elementy ułatwiające jej użytkowanie. Jest to przede wszystkim instrukcja montażu wraz z elementami montującymi tablicę do ściany (np. wkręty, kołki, dystanse, zawieszki) oraz pisak lub marker, magnesy neodymowe (srebrne), półka na markery oraz gąbka magnetyczna.

Tablica magnetyczno-kredowa dla dzieci – możliwości wykorzystania

Powierzchnia magnetyczna takiej tablicy umożliwia dzieciom przyczepianie do niej różnych obrazków, kartek, zdjęć, laurek itp. Możliwe jest to za pomocą magnesów neodymowych dołączonych do tablicy, które w większej ilości można także dokupić. Ponadto do tablicy dołączony jest także pisak kredowy, który zapewnia łatwe rysowanie i pisanie po powierzchni tablicy. Dokupienie pisaków kredowych w innych kolorach sprawi dziecku dużą frajdę. Wykorzystanie tablicy do kreatywnej zabawy to nie jedyne funkcje, jakie ona spełnia. Tablica szklana może być także elegancką powierzchnią dekoracyjną do wieszania zdjęć, przyczepienia do niej jakiejś reprodukcji lub pozostawienia po prostu pustej powierzchni, która jest efektywna sama w sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *