biala tablica magnetyczna

Biała tablica magnetyczna

Biała tablica magnetyczna rozjaśni wnętrze

Aby powiększyć lub rozjaśnić mały pokój czy kuchnię w domu potrzebne są jasne kolory. Biel lub odcienie pastelowe powinny pokrywać ściany. Najlepiej także, aby jasne kolory w takim pomieszczeniu dominowały na meblach i elementach dekoracyjnych. Wtedy taki mały pokój czy kuchnia optycznie będzie wydawał się większy i będzie zachęcał do spędzania w nim czasu. W niewielkim pomieszczeniu ważne jest także praktyczne zagospodarowanie przestrzeni. Wykorzystanie powierzchni maksymalnie praktycznie a jednocześnie dekorujące je. Do takich elementów praktycznego wystroju należy tablica szklana magnetyczna. Umieszczenie takiej białej tablicy na ścianie rozjaśni pokój, nada mu elegancji a także spełni funkcję praktyczną.

Cechy charakterystyczne białej tablicy szklanej

Tablica szklana magnetyczna w kolorze bieli jest wyprodukowana ze szkła super jasnego, tzw. optiwhite. Pozbawiona jest tym samym charakterystycznego dla szkła zielonkawego odcienia, co daje bardzo czystą biel tablicy. Kolejną ważną cechą charakterystyczną jest gładkość jej powierzchni, dzięki czemu łatwo zmywa się z niej wszelkie zabrudzenia bez pozostawiania smug. Taką gładkość powoduje szkło płaskie o wysokiej jakości, z jakiego zrobiona jest tablica biała szklana. Kolejną cechą tego szkła jest jego hartowanie, dzięki czemu tablica szklana jest odporna na zniszczenia spowodowane uderzeniami oraz skokami temperatur, które często da się zauważyć np. w kuchni lub w klimatyzowanym pomieszczeniu. Tablica szklana może mieć także właściwości magnetyczne. Są one możliwe dzięki warstwie ocynkowanej blachy znajdującej się od spodu tablicy od strony ściany.

Jak wybrać rozmiar tablicy szklanej?

Przy wyborze tablicy magnetycznej w kolorze bieli do pokoju lub kuchni najlepiej zdecydować się na rozmiar standardowy. Z takich dostępne są aż trzy. Najmniejszy to wymiar 120×90 cm zwany biurowym, który warto wybrać, gdy mamy niewielką powierzchnię ściany do zagospodarowania. Nieco większy będzie rozmiar  150×100 cm, który nazywany jest także rozmiarem szkolnym i przydaje się na większych ścianach. Największy ze standardowych rozmiarów to rozmiar 200×100 cm – taka tablica szklana oferuje naprawdę dużą powierzchnię, która może służyć nie tylko jako część dekoracyjna, ale także jako miejsce do zapisywania czy przyczepiania różnorodnych treści.

Biała tablica magnetyczna – zastosowanie

Optyczne powiększenie wnętrza za pomocą szklanej tablicy białej to nie jedyne jej zastosowanie. Tablica taka posiada zapisywalną powierzchnię, dzięki czemu może służyć doskonale do umieszczania na niej ważnych treści do zapamiętania, spraw do załatwienia czy informacji, które muszą przekazać sobie między sobą domownicy. W kuchni może być szczególnie miejscem do zapisywania ważnych informacji domowych a w domowym biurze miejscem, gdzie gromadzi się sprawy do załatwienia. Dodatkową właściwością tablicy szklanej w kolorze białym jest jej magnetyczność, która praktycznie może być wykorzystywana do umieszczania na niej za pomocą magnesów neodymowych karteczek, notatek oraz obrazków ozdobnych. Do takiej tablicy szklanej dołączone są w zestawie niezbędne akcesoria, tj. magnesy srebrne, marker suchościeralny czy gąbka magnetyczna do zmazywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *