czarna tablica magnetyczna

Czarna tablica magnetyczna

Czarna tablica magnetyczna jako swoista ramka na zdjęcia

Zdjęcia są pamiątką na całe życie. Zapamiętują dla nas ważne i radosne chwile a także są idealnym nośnikiem naszych wspomnień, gdyż pamięć nie raz bywa zawodna. Coraz częściej niestety pozostawiamy je w komputerze w wersji cyfrowej, nie drukując ich na papierze. A szkoda, bo powieszone na ścianie są szczególnie miłym dla oka domowników i gości elementem dekoracyjnym. Taką dodatkową ozdobą może być również odpowiednia oprawa tych zdjęć. Jakaś ciekawa ramka, antyrama, a może nawet tablica szklana z właściwościami magnetycznymi, do której można przyczepiać zdjęcia i zmieniać je co jakiś czas. Czarne tło takiej tablicy będzie idealnie eksponować powieszone na niej fotosy.

Właściwości tablicy magnetycznej

Warstwa magnetyczna znajduje się od spodu tablicy, a więc całość wygląda bardzo elegancko i schludnie. To tylko cienka warstwa ocynkowanej blachy, ale jest wystarczająca, by przyczepiać do niej zdjęcia za pomocą magnesów neodymowych. Są to magnesy srebrne a dołączone w zestawie z tablicą szklaną w kształcie kostki są bardzo stonowane w wyglądzie. Tablica taka ma także inne właściwości. Przede wszystkim jest bardzo trwała i może służyć przez długie lata. Wykonana z hartowanego szkła jest odporna na uderzenia, uszkodzenia mechaniczne a także nagłe skoki temperatur w przeciwieństwie do szkła odprężanego. Ponadto jej niezwykła łatwość w montażu i demontażu umożliwia samodzielnie zamocowanie jej do ściany, a także przeniesienie w dowolne miejsce, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zalety tablicy magnetycznej

Oprócz magnetycznej powierzchni tablica szklana w kolorze czerni jest także idealnym miejscem do zapisywania na niej treści. W tym celu wystarczy użyć markera permanentnego, pisaka suchościeralnego lub kredowego. Każdy z nich potem łatwo zmyć, dzięki gładkiej powierzchni, jaką daje wysokiej jakości szkło płaskie. Można więc koło każdego zdjęcia napisać coś miłego, kiedy było zrobione lub dodać jakiś cytat od siebie. Dzięki gładkiej powierzchni tablicy szklanej zapewnionej przez szkło płaskie markery dobrze się z niej zmywają nawet na sucho, nie pozostawiając żadnych zabrudzeń, smug czy rys. Taką tablicę szklaną można dostać w kilku rozmiarach – a wybór tego konkretnego uzależniony jest od ilości powierzchni jaką potrzebujemy na zdjęcia. Może być to powierzchnia w rozmiarze 120×90 cm (biurowym), 150×100 cm (szkolnym) oraz 200×100 cm (największym). Inne rozmiary są również możliwe, ale tylko w przypadku zamówienia powyżej 10 sztuk.

Czarna tablica magnetyczna – inne zastosowania

Tablica czarna, która ma właściwości magnetyczne nie musi być wykorzystana tylko i wyłącznie jako ramka na zdjęcia. Może także z powodzeniem służyć również jako nośnik informacji w domu, miejscu publicznym lub w biurze. Jako tablica wykorzystywana do celów edukacyjnych w szkołach, na uczelniach, na salach szkoleniowych i wykładowych czy jako ścianka kreatywna w agencjach marketingowych. Może być także elementem praktyczno-dekoracyjnym w pokoju młodzieżowym, w barze lub restauracji, na sali zabaw, w hotelu, w przychodni i w każdym innym miejscu, gdzie znajdzie się nieco powierzchni do zagospodarowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *