magnesy do tablic magnetycznych

Magnesy do tablic magnetycznych

Magnesy do tablic magnetycznych i tablice

Do tablic szklanych magnetycznych potrzebny jest szczególny rodzaj magnesów. Aby spełniały właściwie swoją rolę muszą być to magnesy neodymowe. Mają one dużą siłę przyciągania a wytworzone są w procesie metalurgii proszków, czyli łączenia ze sobą w wysokiej temperaturze żelaza, neodymu i boru. Potrafią utrzymać 1300 razy większy ciężar od swojego. Takie magnesy przy tablicach szklanych na pewno sprawdzą się bardzo dobrze i posłużą do przyczepiania ważnych informacji, jak i elementów dekoracyjnych.

Trochę o tablicach na magnesy

Aby szklana tablica miała właściwości magnetyczne potrzebny jest specjalny sposób jej wytwarzania. Szkło nie ma przecież właściwości magnetycznych, a więc od jego spodu umieszcza się cienką metalową warstwę. Jest nią blacha w dodatku ocynkowana, a więc taka, która nie podlega procesom korozji. Aby natomiast takie tablice magnetyczne były trwałe oraz bezpieczne (szkło przecież nie kojarzy się raczej ani z jednym ani z drugim) konieczne jest poddanie ich procesowi hartowania. Dzięki temu staje się ono pięć razy wytrzymalsze od zwykłego szkła. Jest więc niezwykle odporne na uderzenia, napięcia mechaniczne czy zmiany temperatury a także na działanie silnych środków chemicznych. Po takich tablicach można także pisać. Pisakami suchościeralnymi, kredowymi lub markerami. Świetnie zmywają się one z powierzchni tablicy szklanej.

Tablice szklane dopasowane do wnętrza

Aby tablica z funkcją magnetyczną spełniania nie tylko funkcje praktyczne, ale także dekoracyjne trzeba odpowiednio dobrać ją do wnętrza. W klasycznych pomieszczeniach o stonowanych kolorach najlepiej sprawdzą się tablice biała lub czarna. Przy nieco odważniejszych zestawieniach lepiej zaprezentują się tablice kolorowe, np. czerwone, niebieskie, zielone itp. Takim wariantem pośrednim mogą być tablice w kolorze szarym lub brązowym. Przy wyborze takich tablic należy wziąć pod uwagę, że każdy inny kolor, oprócz białego i czarnego, wymaga dopłaty w wysokości 100 zł, gdyż tablica musi być specjalnie nim powleczona. Do wnętrz musi także wpasować się rozmiar tablicy. Do niezbyt dużych pomieszczeń pasują te najmniejsze – 120×90 cm. W większych można zamontować średniej wielkości tablice – 150×100 cm lub największe – 200×100 cm. Przy zamówieniu większej ilości tablic (powyżej 10 sztuk) istnieje możliwość wybrania dowolnego rozmiaru tablicy, zarówno mniejszego, jak i większego, niż wymiary standardowe.

Magnesy do tablic magnetycznych – rodzaje

Magnesy neodymowe mogą mieć różną formę. Do tablic szklanych dołączane w zestawie są magnesy srebrne kostkowe, jednak na rynku dostępne są różne ich rodzaje, dlatego można dokupić jeszcze inne. Są to magnesy neodymowe w kształcie cienkiego prostokąta, koła z wypustką uchwytową lub magnesy okrągłe w różnych kolorach. Neodymowe są także magnesy – pinezki magnetyczne w różnych kolorach oraz magnesy neodymowe z klejem. W zależności, gdzie i w jaki sposób będą używane, należy przed zakupem zastanowić się, czy mają być klasyczne, czy raczej fikuśne i kolorowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *