magnetyczna tablica

Magnetyczna tablica

Magnetyczna tablica ze szkła wysokiej jakości

Blacha ocynkowana chociaż głównie kojarzy się z branżą budowniczą, motoryzacyjną czy przemysłem, jest także wykorzystywana w inny sposób – służy do wystroju wnętrz oraz wykorzystywana jest w różnych przedmiotach dekoracyjnych. Ocynkowanie blachy, czyli pokrycie jej warstwą cynku, sprawia, iż staje się ona nierdzewna, czyli ma właściwości antykorozyjne. Taki rodzaj blachy wykorzystywany jest m.in. w tablicach szklanych służących do dekoracji wnętrz oraz spełniających funkcje praktyczne. Dzięki warstwie ocynkowanej blachy, tablica szklana staje się tablicą o właściwościach magnetycznych.

Gdzie przydają się tablice szklane o właściwościach magnetycznych

Przed wyborem i zakupem odpowiedniej tablicy magnetycznej  szklanej warto dowiedzieć się o niej paru ważnych rzeczy oraz zastanowić się jaką tablicę potrzebujemy. Tablice takie mają wiele różnorodnych zastosowań. Możemy potrzebować ich w domu, w miejscu pracy, w miejscu publicznym, gdzie przychodzą klienci lub w szkole czy podczas kursów. Mają one nie tylko właściwości magnetyczne, ale także z powodzeniem można po nich pisać markerami lub pisakami. Są więc powierzchnią, która może służyć nam w czasie nauki, jako tablica informacyjna, jako miejsce do zapisywania ważnych spraw do załatwienia, jako tablica do zabawy dla dzieci czy jako miejsce do zapisywania menu. Mogą pełnić także wyłącznie funkcje dekoracyjne, gdyż dobrej jakości szkło w wybranym kolorze bardzo dobrze prezentuje się na ścianie.

Właściwości szkła na tablicę

Szkło, z którego zrobiona jest tablica o właściwościach magnetycznych jest to szkło hartowane oraz o wysokiej jakości. Dzięki temu tablica szklana jest trwała, odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, na skoki temperatur oraz posiada gładką powierzchnię i wygląda bardzo elegancko. Szkło płaskie z jakiego jest wykonana pozwala na łatwe utrzymanie tablicy magnetycznej w czystości oraz proste ścieranie zapisanej przez markery powierzchni. Dodatkowym atutem szkła na tablicę jest jego czysty kolor, który uzyskiwany jest poprzez wytworzenie ze szkła super-jasnego, czyli optiwhite. Takie szkło nie posiada zielonkawego odcienia i szczególnie dobrze prezentuje się przy tablicach białych. Jednym słowem tablica szklana jest trwała, łatwa w utrzymaniu czystości, bezpieczna dla użytkowników oraz dekoracyjna.

Magnetyczna tablica – kolory, rozmiar i akcesoria

Przy tablicach magnetycznych z Serii Magnetic mamy do wyboru kolory standardowe, czyli takie, które są dostępne od ręki. Są to trzy kolory: tablica biała, tablica czarna i tablica bezbarwna, czyli szklana tafla nie polakierowana na żaden kolor. Jeśli do naszego wnętrza pasują inne kolory to można wybrać dowolny, np. szary, brązowy, niebieski czy zielony, i na jeden z nich zostanie polakierowana tablica (przy dopłacie 100 zł od sztuki). Przy wyborze rozmiaru również mamy dowolność. Na specjalne zamówienie klienta tablica szklana zostanie wykonana, należy jednak pamiętać, że takie niestandardowe rozmiary są realizowane przy  zamówieniach powyżej 10 sztuk tablic. Jeśli jednak nie potrzebujemy ich aż tyle można zdecydować się na jeden z trzech typowych rozmiarów:

– 120×90 cm – rozmiar najmniejszy,

– 150×100 cm – rozmiar średni,

– 200×100 cm – rozmiar duży.

Ważne, aby dopasować je do wielkości pomieszczenia oraz naszych potrzeb. Do każdej tablicy magnetycznej dodawane są także odpowiednie akcesoria. Jest to pisak lub marker, półka na pisaki, gąbka magnetyczna do zmazywania, dwa magnesy neodymowe (kostkowe) oraz instrukcja i elementy mocujące tablicę do ściany. Ponadto można dokupić także dodatkowe akcesoria, jeśli potrzebujemy więcej pisaków lub magnesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *