magnetyczne

Magnetyczne

Magnetyczne akcesoria do tablic szklanych

Wykorzystanie magnesów i różnorodnych akcesoriów magnetycznych w biurach oraz w domu rozpoczęło się w drugiej połowie XX wieku. Magnesy są bardzo praktyczne, przydatne, trwałe, wielokrotnego użytku a dzieciom zapewniają dobrą zabawę. Jedynym warunkiem, aby działały jest odpowiednia metalowa powierzchnia, do której z łatwością się przyczepiają. Magnesy i inne akcesoria można używać już nie tylko na lodówce, ale także na różnych tablicach i powierzchniach magnetycznych. Jednymi z takich powierzchni są tablice magnetyczne szklanefunkcjonalne, eleganckie, trwałe i efektywne.

Jak wybrać tablicę szklaną magnetyczną?

Na rynku coraz częściej pojawiają się zapisywalne tablice szklane, które dodatkowo mają właściwości magnetyczne. Należy jednak zwrócić uwagę, aby wybrać te z hartowanego szkła, dzięki czemu będą one niezwykle trwałe i odporne na wszelkie uderzenia mechaniczne czy nagłe skoki temperatury, jakie często są dostrzegalne w pomieszczeniach (np. z powodu wykorzystywania klimatyzacji). Ponadto warto także zwrócić uwagę na wykonanie tablic magnetycznych ze szkła płaskiego, co zapewnia idealną ścieralność powierzchni, bez pozostawiania smug i zabrudzeń. Takie tablice powinny być także łatwe w samodzielnym montażu oraz w późniejszym demontażu – w prosty sposób można przenieść je w inne miejsce na ścianie czy do innego pomieszczenia. Warto zwrócić także uwagę na wykończenie takich tablic szklanych, gdyż te dobrej jakości posiadają połysk lub są matowe – a w jednej i w drugiej wersji wyglądają bardzo elegancko. Mogą więc służyć także jako element dekoracyjny.

Rodzaje tablic szklanych magnetycznych

Bardzo elegancko wyglądają tablice szklane czarna lub biała. Można je zamówić z wysokim połyskiem lub matowe, mające matową warstwę od spodu tafli. Jedne i drugie są nie tylko praktyczne poprzez swoją magnetyczną oraz łatwo zapisywalną powierzchnię, ale także są bardzo ciekawym element ozdobnym. Innym rodzajem tablic szklanych jest tablica szklana bezbarwna jednak nie posiada ona właściwości magnetycznych. Na specjalne zamówienie klienta dostępne są także tablice magnetyczne lakierowane na dowolny kolor. Można je zamówić za dodatkową opłatą 100 zł od sztuki. Do wyboru jest również rozmiar tablicy szklanej. Od najmniejszego 120×90 cm, przez większy 150×100 cm, do największego 200×100 cm. Możliwe jest również zamówienie dowolnego rozmiaru tablicy szklanej magnetycznej. Jedynym warunkiem jest ilość zamawianych tablic, która musi przekraczać 10 sztuk.

Magnetyczne tablice i ich akcesoria

Wśród magnetycznych akcesoriów do tablic szklanych można wymienić magnesy neodymowe, zwane także srebrnymi. W komplecie z każdą tablicą magnetyczną są dwie sztuki takich magnesów kostkowych, ale można dokupić większą ich ilość. Ponadto do każdej tablicy dołączone są także gąbki magnetyczne do ścierania na sucho markerów i pisaków oraz magnetyczne rynienki na pisaki, które to podstawki można przyczepiać w dowolnym miejscu na tablicy. Do tablic dokładane są także elementy mocujące je do ściany i mogą być to w komplecie zawieszki, dystanse i wkręty z kołkami lub okucia ze stali nierdzewnej oraz śruby dwu-gwintowe z kołkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *