mala tablica magnetyczna

Mała tablica magnetyczna

Mała tablica magnetyczna w domu

Dom, tak samo jak firmę, trzeba prowadzić i zarządzać jego sprawami, aby sprawnie funkcjonował. Takie funkcjonowanie przekłada się z kolei na relacje między jego mieszkańcami, ich samopoczucie w domu oraz na realizację i załatwianie prywatnych spraw. Niezależnie od tego, czy dom prowadzimy sami czy wraz z partnerem, przydadzą nam się elementy, które usprawnią funkcjonowanie tej najmniejszej jednostki społecznej –rodziny. Jednym z takich akcesoriów może być tablica magnetyczna wykonana ze szlachetnego materiału, jakim jest szkło.

W jaki sposób wykorzystać tablicę magnetyczną?

Tablica magnetyczna, która zostanie powieszona w domu na ścianie nie musi być dużych rozmiarów. Wystarczy wybrać najmniejszy standardowy rozmiar, czyli rozmiar biurowy 120×90 cm. Taka powierzchnia przyda się w zupełności do zapisywania na niej ważnych informacji do przekazania, spraw do załatwienia oraz do wieszania na niej treści za pomocą srebrnych magnesów. Będzie idealnym miejscem, które pozwoli na sprawną organizację. Dodatkowo może służyć również jako element dekoracyjny. Jeśli mamy dużą powierzchnię ściany do zagospodarowania możemy zdecydować się oczywiście na większą tablicę w rozmiarze standardowym, czyli: 150×100 cm (rozmiar szkolny) lub 200×100 cm. Takie tablice naprawdę bardzo stylowo prezentują się na ścianie w kuchni, pokoju (np. nad biurkiem), a nawet w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym. W tych dwóch ostatnich pomieszczeniach ułatwią organizację pracy młodemu człowiekowi, związaną ze szkołą oraz dadzą możliwość nieograniczonej zabawy i rozwoju kreatywności.

Wybór odpowiedniej tablicy magnetycznej

Zanim zakupimy tablicę magnetyczną w niewielkim rozmiarze (lub większym) do naszego domu należy zastanowić się nad tym, gdzie ją umieścimy. Od tego zależy dobór odpowiedniej kolorystyki tablicy szklanej. Może bowiem współgrać z kolorem kuchni lub pokoju, może z nim kontrastować lub być praktycznie niezauważalna poprzez kolor bezbarwny. Taka tablica bezbarwna (również matowa) będzie wkomponowywać się w otoczenie. Należy ona do kolorów standardowych, dostępnych dla każdego klienta od ręki. Do tych typowych kolorów zalicza się również biały i czarny. Istnieje także możliwość  zamówienia dowolnego koloru tablicy na życzenie klienta po dopłacie 100 zł za tablicę

Mała tablica magnetyczna i jej właściwości

Przede wszystkim jedną z głównych cech takich tablic szklanych są jej właściwości magnetyczne. Posiadają one od spodu tafli warstwę nieocynkowanej blachy, dzięki której do powierzchni tablicy przyczepiają się magnesy neodymowe (srebrne). Inną dość istotną cechą jest jej gładkość powierzchni (zapewniona przez płaskie szkło wysokiej jakości), dzięki czemu tablica szklana ma nieograniczone możliwości w zapisywaniu i zmazywaniu naniesionych przez autora treści. Pisać można po niej z wykorzystaniem markera permanentnego, pisaka suchościeranlego oraz pisaka kredowego. Do celów zmazywania wykorzystuje się dołączoną do tablicy szklanej gąbkę magnetyczną lub szmatkę nasączoną płynem do mycia szyb. Ponadto bardzo istotną właściwością takiej tablicy jest jej bezpieczeństwo, które zapewnia hartowane szkło, z jakiego tablica jest wykonana. Dzięki temu jest odporna na uderzenia mechaniczne czy nagłe zmiany temperatur, które często obserwuje się w pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *