markery do tablicy

Markery do tablicy

Markery do tablicy przydatnej w życiu codziennym

Markery to obok długopisów bardzo popularne narzędzia do zapisywania informacji i treści oraz wykorzystywane w życiu codziennym – w domu, w pracy, w szkole, podczas nauki i zabawy. Mają jednak przewagę nad długopisami taką, iż można nimi zapisywać wiele innych powierzchni, niż papier. Z łatwością dają radę na metalu, drewnie, plastiku i szkle. Do pisania treści na dwóch ostatnich powierzchniach nadają się najlepiej markery permanentne. Można je bez problemów także zmyć z plastiku i szkła, co daje większe możliwości. Połączenie markerów z powierzchnią szklaną można znaleźć na przykład przy tablicach szklanych, które są bardzo przydatne w życiu codziennym  – w domu, w biurze, w szkole lub w kawiarni.

Zalety tablicy szklanej na markery

Szkło jest materiałem bardzo szlachetnym. Odpowiednio wytworzone wygląda bardzo elegancko a jednocześnie jest niezwykle trwałe. Z takiego właśnie tworzywa są zrobione tablice szklane, po powierzchni których można pisać. Hartowanie szkła przy takiej tablicy daje jej pięciokrotnie większą odporność na uderzenia oraz skoki temperatur (od szkła zwykłego), jakie często są widoczne w pomieszczeniach. Dzięki temu tablice szklane są bezpieczne w użytkowaniu. Gładka powierzchnia takiej tablicy idealnie służy do pisania po niej markerem lub innym suchościeralnym pisakiem. To szkło płaskie o wysokiej jakości z jakiego jest zrobiona, które zapewnia wielokrotne pisanie i zmazywanie bez pozostawania zabrudzeń i smug. Takie zalety to nie wszystko. Do innych należy także łatwy montaż i demontaż oraz szerokie zastosowanie nie tylko w domu, ale także w miejscu publicznym, firmie czy podczas zajęć edukacyjnych w szkole i na uczelni.

Jak wybrać tablicę szklaną na markery?

Do wyboru przy tablicach szklanych mamy trzy właściwości: kolor, rozmiar oraz magnetyczność powierzchni. Jeśli chodzi o kolor dostępne są barwy standardowe oraz niestandardowe. Z tych pierwszych można wymienić klasyczne kolory: biały, czarny oraz bezbarwny, jak również ich warianty, czyli błyszczące lub matowe. Niestandardowe kolory to wszystkie na specjalne zamówienie klienta. Niezależnie od tego jaki nietypowy kolor wybierze do polakierowania tablicy szklanej, konieczna jest dopłata w wysokości 100 zł przy takim zamówieniu. Jeśli chodzi o rozmiar to i tutaj są wartości standardowe i nie. Wśród tych pierwszych można wymienić rozmiar biurowy 120×90 cm, rozmiar szkolny 150×100 cm oraz rozmiar 200×100 cm. Nietypowe rozmiary są możliwe przy zamówieniu powyżej 10 sztuk, ale jest możliwość wybrania dowolnego wymiaru, który będzie spełniał oczekiwania klienta. Przed zakupem tablicy szklanej musimy zastanowić się także nad tym , czy chcemy, aby miała ona dodatkowo właściwości magnetyczne czy nie. Jeśli tak to wybieramy tablicę magnetyczną, czyli taką, która ma warstwę ocynkowanej blachy, znajdującą się od spodu.

Jakie markery do tablicy i inne akcesoria?

Do tablicy szklanej najlepiej zdecydować się na markery permanentne, pisaki suchościeralne lub pisaki kredowe. Po jednym lub dwa każdy znajdzie w komplecie z tablicą szklaną, a resztę, np. w innych kolorach, można zakupić. Do tablicy magnetycznej dodawane są także magnesy neodymowe, gąbka magnetyczna oraz rynienka na pisaki i markery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *