mazaki do tablic suchościeralnych

Mazaki do tablic suchościeralnych

Mazaki do tablic suchościeralnych – wykorzystanie i zastosowanie

W mazaki do tablic szklanych suchościeralnych najlepiej zaopatrzyć się u producenta takich tablic. Będziemy mieć wtedy pewność, że są to produkty wysokiej jakości oraz najlepiej sprawdzające się przy użytkowaniu naszej tablicy. W ofercie takiego producenta znajdują się więc w różnych kolorach pisaki suchościeralne, pisaki kredowe oraz pisaki permanentne. Ich barwę najlepiej jest dobrać do koloru tablicy szklanej. Należy także pamiętać, że każda tablica szklana jest w jeden z tych mazaków wyposażona w standardzie.

Dlaczego tablica szklana jest suchościeralna?

Takie właściwości daje jej szkło płaskie z jakiego jest zrobiona. Ma gładką powierzchnię, a więc bez problemu schodzą z niej treści zapisane pisakiem suchościeralnym. Dodatkowo nie pozostają na niej żadne smugi, zabrudzenia, zarysowania czy przebarwienia, które mogłyby być spowodowane różnymi czynnikami. Chociaż szkło może się kojarzyć z kruchością to proces jego produkcji oraz wysoka jakość obala ten mit. Szkło na taką tablicę jest bowiem hartowane w odpowiedni sposób i  dzięki temu pięciokrotnie mocniejsze od szkła odprężanego. Wytrzymuje różnego typu uderzenia, naciski oraz zmiany temperatury w otoczeniu. Jest także bezpieczna nie tylko poprzez wytrzymałość przez hartowanie, ale także z powodu gładko i starannie oszlifowanych brzegów. Dodatkową zaletą jest jej łatwy montaż, który możliwy jest dzięki dołączonym zawieszkom zgodnym z normami DIN EN.

Gdzie i jak może być wykorzystana?

Takie tablice ze szkła, które można myć na sucho mają bardzo wiele zastosowań. Można je zawiesić w domu (w kuchni, w salonie, w pokoju dziecka, w korytarzu), w pracy (nad biurkiem pracowników, w holu, w sali szkoleniowej) lub w innym miejscu publicznym (np. w szkole, w urzędzie, w przychodni, w kawiarni). W tych i wielu innych miejscach będą służyły swoją powierzchnią do zapisywania ważnych treści i przekazywania informacji. Mogą pełnić także funkcję ozdobną, gdyż ich elegancki wygląd dostosuje się do każdego wnętrza, zarówno tego bardziej nowoczesnego, jak i klasycznego. Ich dodatkowa cecha magnetyczna, dostępna w Serii Magentic takich tablic (warstwa ocynkowanej blachy od spodu tafli), pozwala na wieszanie na nich za pomocą magnesów neodymowych różnych treści, wizytówek, notatek, zdjęć, folderów czy ulotek.

Mazaki do tablic suchościeralnych, kolory tablic i ich rozmiary

W zależności od rodzaju tablicy należy dobrać do niej odpowiedni przyrząd do pisania. I tak przy tablicach, które mają jasne kolory, np. biała, jasnoszara, żółta –  najlepsze będą czarne lub niebieskie pisaki suchościeralne. Przy eksploatacji tablic ciemnych (czarnych, brązowych) lepiej się sprawdzą natomiast mazaki wypełnione ciekłą kredą, zwane kredowymi. Wartym do podkreślenia jest także fakt, że są one hipoalergiczne, czyli nie uczulają, nawet osoby na kredę uczulone (nie ma efektu rozpylania kredy). Zanim jednak wybierzemy odpowiednie pisaki trzeba zastanowić się nad wyborem odpowiedniej dla nas tablicy szklanej. Dostępna jest bowiem w kolorach standardowych (czarny i biały, bezbarwny w wersji niemagnetycznej) oraz niestandardowych (dowolnie wybranym za dopłatą 100 zł od sztuki). Poza kolorem obowiązuje nas jeszcze wybór odpowiedniego rozmiaru i tak samo może być to jeden ze standardowych, czyli 120×90 cm, 150×100 cm oraz 200×100 cm lub niestandardowy (do wyboru dowolny przy zamówieniu od 10 sztuk w górę).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *