pisaki do tablicy kredowej

Pisaki do tablicy kredowej

Pisaki do tablicy kredowej i nie tylko

Tablice kredowe są dość popularnym produktem zarówno w szkołach, na uczelniach, w pokojach dziecięcych, w kuchniach, w kawiarniach i barach, a nawet w takich miejscach użyteczności publicznej, jak centra medyczne, biura, warsztaty czy urzędy. Służą do zapisywania ważnych informacji, jako pomoc naukowa, jako powierzchnia do przekazywania treści oraz miejsce na ważne notatki (rozkład zajęć dnia, menu, grafik itp.). Są przydatne, jednak mają także swoje wady. Szybko się niszą i zużywają, nie są zbyt trwałe na zmiany temperatury i łatwo je zniszczyć. Dlatego dobrą alternatywą dla nich mogą być tablice wykonane z trwalszego materiału, np. tablice szklane magnetyczne.

Dlaczego tablice szklane?

Po takich tablicach szklanych można nie tylko pisać pisakami kredowymi, jak po tablicach kredowych, ale można również wieszać na ich różne karteczki za pomocą magnesów, gdyż mają także właściwości magnetyczne. Ponadto taka tablica szklana jest niezwykle trwała oraz bardzo elegancka w wyglądzie. Szkło na taką tablicę jest hartowane, czyli pięciokrotnie bardziej wytrzymałe na uderzenia mechaniczne, skoki temperatur czy naciski. Tablica taka jest więc także bardzo bezpieczna w używaniu.  Jej elegancki wygląd oraz kolory z delikatnym refleksem to zaleta płaskiego szkła oraz szkła opti-white, dzięki któremu nie ma ono zielonkawego odcienia, a kolory są żywe i czyste. Wszelkie zapisane na nich treści są bardzo czytelne, a także łatwo zmywalne. Szkło płaskie umożliwia utrzymanie powierzchni tablicy w idealnej czystości. Nie ma na niej przebarwień, nie pozostają smugi a wszelkie zabrudzenia można bardzo łatwo usunąć na sucho, za pomocą dołączonej gąbki magnetycznej lub za pomocą szmatki z niewielką ilością płynu do szyb.

Jak wybrać odpowiednią tablicę szklaną?

W zależności od jej przeznaczenia można zdecydować się na tablicę szklaną o właściwościach magnetycznych, bądź nie. Poza tym w jednym i drugim rodzaju tablic są do wyboru trzy rozmiary standardowe. Od najmniejszego 120×90 cm, poprzez średni 150×100 cm, po największy 200×100 cm. Ale nie na tym koniec. Przy zamówieniu większej ilości tablic szklanych (od 10 sztuk) klient ma możliwość wybrania dowolnego rozmiaru, który specjalnie dla niego zostanie przygotowany. Standardy w tablicach szklanych obowiązują także w ich kolorystyce. Biały i czarny to kolory dostępne od ręki, w zakresie niemagnetycznym są to także tablice przezroczyste błyszczące lub matowe. Niestandardowe, ale także łatwo dostępne (za dopłatą 100 zł), są tablice w wybranych przez klienta kolorach. I tutaj obowiązuje dowolność wyboru – może być to barwa bordowa, szara, zielona, brązowa, niebieska itp. W zależności od tego, co pasuje do danego wnętrza, czy ma być to produkt bardziej o wyglądzie klasycznym, czy odważnym – szeroka oferta tablic magnetycznych umożliwi jedno i drugie.

Pisaki do tablicy kredowej a tablicy szklanej

Po powierzchni tablic kredowych można pisać nie tylko kredą, ale także odpowiednimi pisakami kredowymi w różnych kolorach, które zawierają w sobie płynną kredę oraz są bardzo wygodne i nie brudzące w użyciu. Tymi samymi markerami kredowymi można także pisać po tablicach szklanych. Są one z niej łatwo zmywalne oraz pozostawiają bardzo wyraźne treści. Ale tablica szklana daje także inne możliwości. Można po niej pisać również markerami permanentnymi oraz pisakami suchościeralnymi, co już przy tablicy kredowej  nie jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *