szklana tablica magnetyczna ikea

Szklana tablica magnetyczna ikea

Szklana tablica magnetyczna Ikea i nie tylko

Tablice magnetyczne to produkt bardzo popularny i łatwo dostępny. Jego szerokie zastosowanie w życiu codziennym powoduje, iż popyt na takie tablice nie spada. Od jakiegoś czasu na rynku pojawiły się także tablice magnetyczne szklane. Ich trwałość jest dużo większa, niż tablic wykonanych z innego materiału, polakierowanych, w aluminiowych czy drewnianych ramkach. Przewagę ma także taka tablica pod względem estetycznym – bardzo dobrze prezentuje się na ścianie zarówno w nowoczesnym, jak i w klasycznym wnętrzu. Klienci bardzo często pierwsze swoje kroki po taką tablicę kierują do dużych sklepów, tj. Ikea. Jednak nie jest to jedyne miejsce, gdzie można zapatrzyć się w tablicę magnetyczną ze szkła. Warto poszukać dobrego producenta, który zagwarantuje nam wysoką jakość takiej tablicy, jej trwałość oraz unikalny wygląd.

Jak poszukać tablicę dla siebie?

Trzeba zaopatrzyć się w pewną wiedzę, aby móc wybrać najlepszą dla siebie tablicę. Musimy wiedzieć, jakie są nasze oczekiwania, gdzie ona będzie wisieć oraz do czego ma nam służyć. Ważna jest także jej powierzchnia oraz powierzchnia ściany, na której ma zawisnąć. Od tego zależy wybór odpowiedniego rozmiaru. Z tych standardowych jest to:

– 120×90 cm (rozmiar biurowy),

– 150×100 cm (rozmiar szkolny),

– 200×100 cm (rozmiar duży).

Ponadto dostępne są także wymiary niestandardowe, na które można składać zamówienie przy ilości minimum 10 sztuk takich tablic. Po wyborze odpowiedniego rozmiaru ważny jest także kolor. Do niemalże każdego wnętrza będą pasowały kolory klasyczne, tj. czarny i biały, które odznaczają się czystością i wyrazistością kolorów. Jeśli chcemy nieco wnętrze ożywić lub dopasować tablicę to konkretnej kolorystyki, to możemy zdecydować się na jeden z wielu dostępnych kolorów. Takie polakierowanie tablicy na wybrany odcień to dopłata w wysokości 100 zł.

Jaka powinna być tablica magnetyczna?

Przede wszystkim jej namagnesowanie powinno być silne tak, aby warstwa szkła nie uniemożliwiała przyczepiania treści za pomocą magnesów. W tablicach szklanych od dobrego producenta jest to warstwa nieocynkowanej blachy znajdującej się od wewnętrznej strony. Tablica szklana, aby długo przetrwała musi być wykonana z hartowanego szkła. Jest ono pięć razy bardziej odporne na uderzenia i zmiany temperatur. Ponadto szkło takie powinno być gładkie, aby można je było dokładnie wyczyścić bez smug i zabrudzeń. To szkło płaskie odpowiednio wytworzone. Oprócz funkcjonalności i bezpieczeństwa ważny jest także wygląd tablicy. Estetykę zapewnia tutaj wysoka jakość szkła certyfikowanego oraz szkła super jasnego, dzięki czemu kolory są czyste a powierzchnia ładnie się błyszczy. Dobrze oszlifowane krawędzie również sprawią, iż tablica będzie się bardzo dobrze prezentować na każdej ścianie czy to w domu, w pracy czy w miejscu publicznym.

Szklana tablica magnetyczna Ikea a inni producenci

Na te wszystkie aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze i zakupie tablicy szklanej magnetycznej. Może się bowiem okazać, że tablica z popularnego sklepu nie będzie miała tych właściwości. Należy patrzeć także na ilość akcesoriów dołożonych w zestawie z tablicą. Umożliwiają one jej użytkowanie od razu po zawieszeniu. Wśród nich powinny się znajdować m.in. magnesy neodymowe, pisaki suchościeralne, gąbka magnetyczna, rynienka na pisaki oraz elementy mocujące i instrukcja obsługi. Jeśli producent o to zadbał to znaczy, że warto od niego zakupić taką tablicę. Przemawiają za tym także inne powyższe argumenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *