Szklana tablica na ścianę

szklana tablica na ścianę

Szklana tablica na ścianę

Puste ściany nie wpływają korzystnie na osobę przebywającą w danym pomieszczeniu. Czy to jest dom, firma czy miejsce publiczne dobrze, jak powierzchnia ścian jest w mniejszym lub większym stopniu wykorzystana. Druga sprawa dotyczy formy zagospodarowania ścian. I tutaj w zależności od potrzeb, pomysłów czy względów czysto estetycznych – wygląd ścian może się nieco różnić. Ale wartościowe są elementy wystroju, które mogą połączyć w sobie funkcję  użytkową oraz praktyczną. Jednym z takich elementów jest szklana tablica na ścianę.

Dlaczego tablica szklana dobra jest na ścianę?

Argumentów przemawiających za powieszeniem szklanej tablicy na ścianie jest naprawdę wiele. Umożliwiają to przede wszystkim wkręty z kołkami oraz elementy mocujące zgodne z normami DIN EN, dzięki którym można tablicę taką szybko i solidnie przyczepić do ściany. Kolejnym argumentem „za” jest jakość takiej tablicy oraz jej trwałość. Determinuje to szkło certyfikowane orz szkło o wysokiej jakości z jakiego wykonujemy tablice. Jest to szkło bezpieczne, dzięki czemu tablica nie jest podatna na stłuczenia, zmiany temperatur i naprężenia mechaniczne. Argumentem przemawiającym za powieszeniem na ścianie tablicy może być także jej dekoracyjność (ciekawa kolorystyka, delikatne refleksy tafli szklanej odbijającej światło). Dodatkowo jest także łatwa w utrzymaniu czystości – szkło płaskie zapewnia jej gładką powierzchnię, która umożliwia łatwe ścieranie i zmywanie wszelkich zabrudzeń na sucho bądź szmatką z płynem do szyb.

Podział ściennych tablic szklanych

Tablice szklane dzielimy na dwie serie:

– Serię Transparent – tablice służące do pisania, bezbarwne (mleczne lub błyszczące), posiadające ozdobne rotule,

– Serię Magnetic – tablice służące do pisania i wieszania papieru za pomocą magnesów, posiadają właściwości magnetyczne (dzięki warstwie ocynkowanej blachy), w różnych kolorach (biały, szary, kolorowy).

Tablice z jednej i drugiej serii można zamówić i zakupić w trzech rozmiarach standardowych, czyli 120×90, 150×100 lub 200×100 cm. Producent oferuje także możliwość wybrania wymiarów indywidualnych, czyli wykonanych na specjalne zamówienie powyżej 10 sztuk tablic. Przy wyborze określonego koloru należy także pamiętać, że czarny i biały w Serii Magnetic to kolory standardowe, natomiast każdy inny wybrany z palety barw można zamówić za dopłatą 100 zł potrzebną na polakierowanie tablicy na wybrany kolor.

Szklana tablica na ścianę w domu, firmie lub urzędzie

Tablica szklana może być wykorzystana w wielu miejscach. Do użytku prywatnego może zawisnąć na ścianie w kuchni, salonie, przedpokoju, w pokoju dziecka, pokoju młodzieżowym czy domowym gabinecie. W firmach przydaje się nad biurkami pracowników, w salach konferencyjnych jako pomoc szkoleniowa czy w szpitalach do zapisywania grafików dyżurów. W miejscach publicznych, tj. kawiarnie, bistro, szkoły, uczelnie, hotele itp. wykorzystywana jest w zależności od potrzeb (menu, recepcja, pomoc naukowa), natomiast przydaje się także jako tablica informacyjna w urzędach i instytucjach państwowych. Gdziekolwiek by nie była będzie nie tylko idealnie praktyczna, ale także wpisze się doskonale w każde otoczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *