szklana tablica

Szklana tablica

Szklana tablica zawsze modna

Szkło jest materiałem, z którego wykonane przedmioty oraz elementy dekoracyjne zawsze wyglądają elegancko i pasują do każdego wnętrza. Obecnie wiele produktów szklanych jest hartowanych, a więc nie są już one tak kruche, mają dłuższą żywotność oraz są bezpieczne w użytkowaniu. Szklane przedmioty mogą przybierać dowolne kształty, a więc są przydatne w kuchni, w biurze, w kawiarniach, w przychodniach oraz w firmach o różnej branży. Niektóre z tych przedmiotów są tylko praktyczne, a niektóre tylko dekoracyjne. Ale jest również spora gama produktów, które posiadają jedną i drugą właściwość. Należą do nich między innymi tablice szklane na ścianę.

Dlaczego właśnie tablica ze szkła?

Na rynku możemy spotkać się z wieloma rodzajami tablic do wieszania na ścianę. Są to m.in. tablice wykonane z korka, z plastiku, tablice kredowe czy tablice lakierowane. Jednak żadne z nich nie prezentują się tak dobrze, jak te wykonane ze szkła. Szkło dzięki swojej szlachetności potrafi szczególnie ozdobić wnętrze. Tablica szklana w wybranym przez klienta kolorze może pełnić w pomieszczeniu funkcję dekoracyjną, jak również realizować się czysto praktycznie. Jak to możliwe? Dekoracyjność takiej tablicy szklanej opiera się na rodzaju szkła, z jakiego jest wykonana. To szkło hartowane oraz o wysokiej jakości. Hartowanie zapewnia takiej tablicy szklanej odporność na uderzenia i zmiany temperatury, natomiast dobra jakość szkła płaskiego, daje gładkość powierzchni. Dzięki temu taka tablica szklana jest łatwo zmywalna i łatwa w utrzymaniu czystości. Ponadto jest również niezwykle prosta w montażu. Praktycznie każdy sobie z nim poradzi, czytając dołączoną do tablicy instrukcję oraz wykorzystując elementy montażowe do tablicy dołączone.

Jakie są rozmiary i kolory tablicy szklanej?

Tablicę szklaną można dopasować niemal do każdego wnętrza. Czy chodzi o ścianę w domu, w biurze czy w miejscu publicznym – na pewno znajdzie się odpowiednia. Takie dopasowanie zapewnia różnorodność kolorów oraz wielkości tablic. Klient może zdecydować się na kolor standardowy z zakresu:

– biały (błyszczący lub matowy),

– czarny (błyszczący lub matowy),

– bezbarwny (błyszczący lub matowy).

Ponadto do wyboru, na specjalne zamówienie odbiorcy, są kolory niestandardowe, dowolne. Wystarczy tylko dopłata w wysokości 100 zł, a tablica szklana zostanie polakierowana na wybrany odcień. Podobnie sprawa ma się z rozmiarami. I w tym przypadku są one standardowe bądź nie. Typowe rozmiary to: 120×90 cm, 150×100 cm oraz 200×100 cm. Każdy inny rozmiar to warunek zamówienia minimum 10 sztuk tablic szklanych.

Jakie ma właściwości szklana tablica?

O praktyczności tablicy szklanej świadczy nie tylko jej gładka powierzchnia idealna do zapisywania na niej treści za pomocą markerów, bądź pisaków, ale także jej właściwości magnetyczne. Dzięki nim tablica nadaje się także jako powierzchnia do pisania i zapisywania oraz wielokrotnego zmazywania treści pozostawionych na niej za pomocą markera permanentnego, pisaka kredowego lub suchościeralnego. Można je zmyć za pomocą gąbki magnetycznej (dołączonej do zestawu z tablicą) lub z wykorzystaniem szmatki i płynu do szyb. Tablica ze szkła z powodzeniem może więc pełnić dwie funkcje: dekoracyjną i praktyczną. Natomiast materiał, z jakiego została wykonana gwarantuje to, iż cały czas będzie modna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *