Szyba do pisania, czyli tablica szklana

szyba do pisania

Szyba do pisania, czyli tablica szklana

Szyby wykorzystywane są nie tylko w oknach domów czy samochodów, chociaż najczęściej kojarzą się właśnie z takim zastosowaniem. Coraz częściej dostrzec można nietypowe ich zastosowanie. Szyba do pisania jest wykorzystywania jako aranżacja dekoracyjna i praktyczna wnętrz., którą można powiesić na ścianie. Tablia szklana o właściwościach magnetycznych bądź niemagnetycznych. Tablica, po której z łatwością można pisać, a także przywieszać do jej powierzchni za pomocą magnesów neodymowych kartki, fiszki itp.

Jak szyba zamienia się w tablicę szklaną?

Proces produkcji i przemiany szyby w tablicę szklaną jest mało skomplikowany. W największym skrócie można go przedstawić w kilku punktach:

– wybór wysoko jakościowej szyby (certyfikowane szkło),

– przycięcie szyby na rozmiar zgodny z zamówieniem, szlifowanie,

– hartowanie tafli szklanej w zmiennym ciepłym i zimnym powietrzu,

– lakierowanie na kolor zgodny z zamówieniem,

– łączenie z warstwą ocynkowanej blachy.

Tak powstaje z szyby tablica szklana magnetyczna. W przypadku produkcji tablicy szklanej bez właściwości magnetycznych pomijany jest proces lakierowania oraz łączenia z metalem. Wtedy tablica pozostaje przezroczysta mleczna lub z połyskiem.

Jakie właściwości ma szyba zamieniona w tablicę?

Opisany powyżej proces produkcji całkowicie zmienia właściwości takiej szyby. Przede wszystkim staje się trwała i odporna na mechaniczne uderzenia oraz nagłe zmiany temperatury otoczenia w jakim się znajduje. Jest także bezpieczna w użytkowaniu. Takie właściwości zapewnia tablicy hartowanie szkła oraz gładko oszlifowane i wypolerowane krawędzie. Ponadto tablicę bardzo łatwo utrzymuje się w czystości oraz zmywa zabrudzenia i pozostałości markerów czy pisaków. To dzięki szkłu płaskiemu, które nadaje tablicy nieskazitelną powierzchnię. Jeszcze inną właściwością jest łatwość montażu i demontażu  tablicy do ściany oraz zalety nie tylko praktyczne (pisanie, wieszanie), ale również dekoracyjne – stylowy wygląd, kolory, delikatne refleksy oraz szkło super białe (opti-white).

Praktycznie wykorzystana szyba do pisania

Najważniejsze w tablicy szklanej zrobionej z szyby są jej właściwości praktyczne. Dzięki różnorodności w rozmiarach (120×90, 150×100 oraz 200×100 cm , dowolny) nadaje się zarówno do małych, jak i do obszernych wnętrz. Łatwo dopasować do nich również kolorystykę. Mogą to być klasyczne kolory, czyli czarny i biały lub dowolnie wybrany kolor z szerokiej palety barw (po dopłacie 100 zł niezbędnej na polakierowanie tablicy). Tak wyprodukowane tablice mogą być dopasowane do wnętrz domów i mieszkań prywatnych, do różnych instytucji publicznych oraz firm, biur, zakładów pracy. Dołączone do tablicy akcesoria (pisaki suchościeralne lub kredowe, markery permanentne, magnesy neodymowe, gąbka magnetyczna, półka na markery) pozwalają na szybkie korzystanie z tablicy szklanej w każdym z wymienionych miejsc, a także w wielu innych lokalizacjach, co zależy od potrzeb, pomysłowości oraz wykorzystania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *