Szyba magnetyczna jako tablica użytkowa i dekoracyjna

szyba magnetyczna

Szyba magnetyczna jako tablica użytkowa i dekoracyjna

Wykorzystywanie na co dzień przedmiotów, które nie tylko są praktyczne, ale dekoracyjne niesie na sobą podwójne korzyści. Jeśli mówimy o przedmiotach do powieszenia na ścianę, dobrze jeśli jednocześnie są i dekoracyjne i mogą służyć do innych celów. Dobrym przykładem takiego przedmiotu jest tablica szklana, która oprócz właściwości magnetycznych i możliwości pisania po jej powierzchni, wygląda dość efektywnie i może służyć jako dekoracja ściany.

Od szkła do tablicy

Jak zwykłe szkło może stać się tablicą użytkowo-dekoracyjną to nie tajemnica. Wystarczy spojrzeć na stronę producenta takich tablic, gdzie opisany jest proces produkcji. Na takie tablice zamawiamy szkło posiadające odpowiednie certyfikaty oraz o wysokiej jakości. Taką szybę najpierw przycinamy na odpowiednią odległość – zgodną z zamówieniem klienta. Później tafla szklana przebywa jakiś czas w hartowni, gdzie działa na nią zimne i ciepłe powietrze. Brzegi gładko i elegancko szlifujemy. Następnie tablicę lakierujemy na kolor zgodny z zamówieniem, po czym łączymy z cienką warstwą metalu – ocynkowaną blachą. W taki prosty sposób szyba staje się tablicą trwałą i odporną na upływ czasu i ślady użytkowania.

Co kryje w sobie tablica szklana?

Tablica ze szkła mieści w sobie wiele właściwości, dzięki którym może być w niezmiennym wyglądzie używana przez wiele lat. Może zmieniać swoje miejsce oraz być poddawana różnym czynnikom zewnętrznym. Na pewno nie zaszkodzą jej uderzenia oraz naciski mechaniczne, dzięki hartowaniu szkła. Jest więc bezpieczna w każdym pomieszczeniu, nawet w pokoju dziecka. Gładko oszlifowane brzegi wzmagają to bezpieczeństwo a dodatkowo podnoszą estetyczny wygląd tablicy. Hartowanie szkła na tablicę sprawia, że jest pięciokrotnie odporniejsza na skoki temperatur od zwykłego odprężanego szkła. Poza tym płaskie szkło zapewnia nie tylko łatwość pisania po jej powierzchni, ale również możliwość utrzymania jej w czystości ( przy ścieraniu pisaka czy innych zabrudzeń). Tablica nie odbarwia się także i nie pozostają na niej smugi. Kolejną zaletą jest łatwość montażu oraz demontażu, czyli przewieszenia jej w inne miejsce. Jej nieskazitelny wygląd estetyczny natomiast to nie tylko jakość wykonania , ale również delikatne refleksy, które posiada szkło na jej produkcję.

Szyba magnetyczna – kolory, rozmiary, akcesoria

Tablicę magnetyczną można zamówić i kupić w różnych rozmiarach i kolorach, które oferowane są przez producenta. W jednej i drugiej kategorii są parametry standardowe oraz specjalne, czyli na indywidualne zamówienie. Typowe rozmiary to: 120×90, 150×100 oraz 200×100 cm. Na specjalne zamówienie to wymiary wybrane dowolnie, jednak warunkiem ich zamówienia jest co najmniej 10 sztuk takich tablic. kolory standardowe to biały i czarny. Wśród niestandardowych można wybrać dowolny z szerokiej palety barw przy dopłacie 100 zł do każdej sztuki. Do każdej tablicy, o parametrach czy kolorach standardowych, czy nie dodawane są gratis akcesoria, które pomogą w użytkowaniu tablicy. Są to: pisak suchościeralny lub pisak kredowy lub marker permanentny, magnesy neodymowe (srebrne), gąbka magnetyczna, półka na markery, instrukcja montażu oraz elementy mocujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *