tablica biala do pisania

Tablica biała do pisania

Tablica biała do pisania jako pomoc edukacyjna

Przekazywanie wiedzy na każdym etapie, czy to w szkole, czy na studiach wyższych czy na szkoleniach, kursach i podczas konferencji, wymaga odpowiednich środków przekazu. Wiedza, jaką wykładowca bądź nauczyciel musi przekazać swoim słuchaczom lub uczniom, musi być podana w odpowiedniej formie. Niezwykle pomocne może być w tym względzie wyposażenie w pomoce naukowe, z których niezbędna do przekazywania informacji jest tablica. Powieszona na ścianie w widocznym dla wszystkich miejscu ułatwi wykładowcy pracę a słuchaczom pomoże w lepszym przyswajaniu wiedzy. Bardzo dobrze do realizacji takich celów sprawdzi się tablica szklana, posiadająca idealnie gładką powierzchnię do pisania i zmazywania.

Zalety tablicy szklanej służącej do pisania

Gładka powierzchnia, jaką charakteryzuje się tablica szklana, daje nieograniczone możliwości zapisywania na niej treści, niezbędnej wiedzy do przekazania oraz informacji. Szkło płaskie, z jakiego jest zrobiona to szkło o wysokiej jakości. Dzięki temu tablica jest odporna na zabrudzenia, bez pozostawania smug i wszelkich nieczystości. Ponadto jest to rodzaj szkła optiwhite, czyli super jasnego, pozbawionego zielonkawego odcienia, dzięki czemu szklana tablica ma kolor czystej, śnieżnej bieli. Wbrew pozorom jest także bardzo trwała i bezpieczna w czasie jej użytkowania. Taką właściwość daje jej hartowane szkło, z jakiego jest zrobiona. Pięciokrotnie większa odporność na uszkodzenia, czy to mechaniczne, czy spowodowane skokami temperatur, to właściwość jaka odróżnia tablicę szklaną od takiej, wyprodukowanej ze szkła odprężanego, czyli zwykłego. Wśród zalet takiej tablicy można także wymienić łatwość w jej montażu spowodowaną dołączoną instrukcją oraz elementami, które do takiego montażu są niezbędne. Są to wkręty i kołki, dystanse i zawieszki. Ułatwiają one samodzielny montaż. Tablicę szklaną bez problemu można również zdemontować i przenieść w inne miejsce na ścianie lub do innego pomieszczenia.

Czym pisać na tablicy szklanej?

Na białej tablicy ze szkła można pisać wszelkimi markerami permanentnymi w różnych kolorach a także pisakami suchościeralnymi przeznaczonymi do takich powierzchni. Ponadto dobrze sprawdzają się także pisaki kredowe. W zestawie z tablicą białą dołączony jest jeden czarny pisak suchościerlany, ale można dokupić ich więcej i w innych kolorach. Jeśli taka biała tablica ma właściwości magnetyczne dołączone są także do niej magnesy neodymowe (srebrne), gąbka magnetyczna do ścierania oraz rynienka na magnesy, na której można trzymać pisaki. Łatwa zmywalność powierzchni za pomocą dołączonej gąbki lub zwykłej szmatki nasączonej płynem do szyb, umożliwia szybkie i sprawne prowadzenie wykładów, ćwiczeń i szkoleń, czy prowadzenie lekcji w szkołach.

Tablica biała do pisania – rozmiar i inne zastosowania

W zależności od możliwości sali wykładowej lub klasy oraz potrzeb edukacyjnych można wybrać określony wymiar takiej tablicy szklanej. Najmniejszy to rozmiar 120×90 cm, czyli rozmiar biurowy, większy to 150×100 cm – rozmiar szkolny, a największy 200×100 cm. Takie są wymiary standardowe. W przypadku, gdy potrzebujemy więcej tablic, od 10 sztuk w górę, warto zastanawiać się nad wyborem dowolnego rozmiaru, który jest możliwy do wykonania przy takiej ilości zamówienia. Należy także pamiętać, że taka tablica szklana w kolorze białym nie musi tylko służyć jako pomoc naukowa. Dobrze sprawdzają się one również umieszczone na ścianie w kawiarniach i bistro (z wypisanym menu), w kuchni lub pokoju dziecka (jako narzędzie przekazu informacji lub miejsce do zabawy) oraz w innych firmach, biurach, przychodniach, agencjach reklamowych itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *