tablica biurowa

Tablica biurowa

Przydatna tablica biurowa

W biurach firm działających w różnej branży, biurach domowych a także w biurach mieszczących się w instytucjach publicznych i urzędach, tablica to rzecz, która bardzo się przydaje. Powieszona nad każdym biurkiem ułatwia wykonywanie zadań przez pracownika a w miejscu centralnym w firmie jest nośnikiem ważnych informacji lub przydaje się w czasie szkoleń oraz planowania w firmie. Oprócz tablic kredowych, korkowych czy lakierowanych na rynku są także dostępne tablice szklane, które odznaczają się niezwykłą trwałością, eleganckim wyglądem oraz praktycznością.

Jak wybrać tablicę do biura

Przed wyborem odpowiedniej tablicy szklanej do biura należy zastanowić się czy ma ona służyć tylko jako powierzchnia do zapisywania i zmazywania czy chcemy, aby miała dodatkowo właściwości magnetyczne. Ten pierwszy wariant to tablice szklane z Serii Transparent, natomiast drugi przypadek dotyczy Serii Magnetic. Mają one warstwę ocynkowanej blachy, którą tablica powleczona jest od spodu i dzięki niej można przyczepiać do niej papier za pomocą magnesów neodymowych. Jeśli zależy nam na elegancji to jednym z najbardziej odpowiednich kolorów tablic szklanych będą tablice czarne, białe lub bezbarwne. Dostępne są one w wersjach matowych, bądź błyszczących. Wnętrze biura ożywi natomiast tablica szklana w wybranym przez klienta kolorze np. niebieskim, czerwonym, zielonym. Przy dopłacie 100 zł od sztuki tablica może być polakierowana na dowolny kolor.

Właściwości tablicy szklanej

Oprócz cech praktycznych oraz wizualnych tablica szklana jest bardzo wytrzymała oraz odporna na zabrudzenia. Zapewnia jej to wykonanie z hartowanego szkła oraz szkła super płaskiego o wysokiej jakości. Szkło płaskie zapewnia tablicy szklanej dużą odporność na zabrudzania spowodowane pisaniem po jej powierzchni oraz innymi czynnikami otoczenia. Szkło hartowane natomiast sprawia, iż tablica szklana jest odporna na czynniki środowiska tj. zmiany temperatury czy uderzenia nawet pięciokrotnie bardziej, niż zwykłe odprężane szkło. Dużą zaletą jest także łatwość montażu tablic magnetycznych za pomocą dołączonych zawieszek i dystansów oraz możliwość szybkiego demontażu, gdy jest potrzeba przeniesienia tablicy w inne miejsce. Taka tablica szklana może być również niezwykle przydatna w innych miejscach, niż biuro. Wykorzystywana jest w miejscach publicznych, tj. bary, kawiarnie, warsztaty oraz hotele, szkoły, uczelnie czy kuchnie.

Tablica biurowa – jakie wymiary i akcesoria?

W zależności od zapotrzebowania danego biura tablicę szklaną można wybrać w kilku rozmiarach. Od ręki oraz przy zamówieniu nawet jednej sztuki, dostępne są standardowe rozmiary, czyli:

– najmniejszy – 120×90 cm (rozmiar biurowy),

– średni – 150×100 cm (rozmiar szkolny),

– największy 200×100 cm.

Wymiar niestandardowy, czyli dowolny wybrany przez klienta, można zamówić jedynie powyżej 10 sztuk – gdy potrzebujemy tablic do wielu pomieszczeń w firmie lub w urzędzie.

Do każdej tablicy szklanej dodawane są w zestawie akcesoria, które ułatwią jej użytkowanie. Można wśród nich wymienić:

– markery suchościeralne,

– magnesy nedoymowe,

– gąbkę magnetyczną,

– półkę na markery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *