tablica dla dzieci magnetyczna

Tablica dla dzieci magnetyczna

Tablica dla dzieci magnetyczna

Odpowiednie urządzenie i dostosowanie wystroju i funkcjonalności pokoju dziecka do jego wieku jest bardzo istotną sprawą. Wpływa nie tylko na dobre samopoczucie naszej pociechy w swoim pokoju, ale także umożliwia jego odpowiedni rozwój psychiczny. Sprzęty i elementy wystroju pokoju, zabawki czy pomoce naukowe powinny być sukcesywnie wymieniane – stare już niepotrzebne zastępowane nowymi, które spełniają wymagania wieku i są dostosowane do potrzeb naszego dziecka.  Niektóre jednak akcesoria wypełniające przestrzeń są uniwersalne i mogą być wykorzystywane przez dziecko w każdym wieku – przedszkolnym, szkolnym czy nawet jeszcze starsze. Mowa tutaj o tablicy magnetycznej wykonanej ze szkła, która w pokoju dziecka przetrwa przez wiele lat w stanie z dnia zakupu.

Co zapewnia tablicy szklanej trwałość?

Taką długowieczność tablicy magnetycznej wyprodukowanej ze szkła zapewnia materiał z jakiego jest zrobiona – szkło certyfikowane, renomowanych producentów, posiadające odpowiednie normy użyteczności oraz wysoką jakość. Dzięki jego hartowaniu w procesie produkcji zwiększa się wytrzymałość takiej tablicy szklanej – pięciokrotnie razy bardziej, niż zwykłego odprężanego szkła. Jest więc nie tylko odporna na uderzenia mechaniczne, ale także wszelkie naprężenia oraz skoki temperatury. Ponadto cechuje ją gładkość powierzchni, którą gwarantuje płaskie szkło. Dzięki temu tablica jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, ciężko ją zarysować, a także łatwo z niej zetrzeć wszelkie treści zapisane za pomocą markerów permanentnych czy pisaków suchościeralnych lub kredowych. Na jej trwałość ma także wpływ bezpieczeństwo jakim się cechuje. Posiada gładko i starannie oszlifowane krawędzie, co dodatkowo daje jej przyjemny dla oka efekt estetyczny. Estetyka to także delikatne refleksy szkła o dobrej jakości oraz w tablicach białych pozbawienie ich zielonkawego odcienia, dzięki wykorzystaniu szkła opti-white (super jasnego). Dzięki takim właściwościom szkła tablica szklana bardzo dobrze sprawdzi się w pokoju dziecka, używana nawet przez długie lata oraz z dużą intensywnością.

Jak dobrać tablicę magnetyczną dla swojego dziecka?

Dobór tablicy magnetycznej dostosowanej do wieku i potrzeb dziecka jest niezwykle prosty. Wybór skupia się bowiem na wielkości tablicy oraz jej kolorze. Dodatkowym parametrem może być posiadana bądź nie posiadana przez nią magnetyczność. Są również tablice szklane nie mające właściwości magnetycznych. Ale, gdy mowa o tych magnetycznych, czyli posiadających warstwę ocynkowanej blachy od spodu tafli, mamy do czynienia z wyborem nie tylko standardowej kolorystyki w zakresie czarnym i  białym, ale również odcienia z szerokiej palety barw oferowanej przez producenta. I w taki sposób właśnie dziecko może wybrać tablicę w swoim ulubionym kolorze (np. zielonym, niebieskim, czerwonym). Można także dobrać kolor tablicy do wystroju pokoju. Przy kolorze innym niż standardowy obowiązuje dopłata w wysokości 100 zł do każdej polakierowanej sztuki. Co do rozmiarów producent oferuje trzy standardowe: 120×90, 150×100 oraz 200×100 cm. Są one w zupełności wystarczające do pokoju dziecka. Przy innych rozmiarach – dowolnych – obowiązuje zasada zamówienia co najmniej 10 sztuk, więc przy takich pojedynczych zamówieniach nie ma to sensu.

Jak może być wykorzystana tablica dla dzieci magnetyczna?

Wykorzystanie tablicy magnetycznej przez dziecko zależy od jego wieku oraz jego fantazji. Mniejsze dzieci, czyli w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na pewno wykorzystają ją głównie do zabawy – rysowania, przyczepiania obrazków itp. Starsze z kolei zastosują jako pomoc przy nauce – do zapisywania lub przyczepiania ważnej do zapamiętania wiedzy ze szkoły lub jako miejsce do powieszenia plakatu lub innego obrazka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *