tablica do markerow

Tablica do markerów

Najlepsza tablica do markerów

Ściana w sali w przedszkolu, szkole lub na uczelni to przede wszystkim miejsce do powieszenia tablicy. Tablice są niezbędnym narzędziem służącym do przekazywania wiedzy większej ilości osób. Dlatego tak bardzo przydają się w instytucjach edukacyjnych. Na tablicy nauczyciel bądź wykładowca może zapisywać bieżące tematy oraz zagadnienia, które akurat omawia. Uczniom czy studentom dużo łatwiej jest przyswoić taką wiedzę, przepisać najważniejsze informacje oraz skupić na nich uwagę. Tematy jednak zmieniają się każdego dnia, dlatego taka tablica musi być w pełni ścieralna i trwała. Takie warunki zapewnia tablica szklana.

Wyższość tablic szklanych

Kredowe tablice łatwo się brudzą, niszczą oraz nie wyglądają zbyt estetycznie. Oprócz nich są jeszcze tablice suchościeralne na markery, bądź pisaki zrobione z tworzywa sztucznego oraz powleczone lakierem. Ich żywotność nie jest zbyt długa z uwagi na fakt słabej jakości materiału z jakiego są zrobione. Najlepszym rozwiązaniem będą więc tablice na pisaki suchościeralne, ale zrobione ze szkła. Szkło, wykorzystywane do produkcji takich tablic, jest najwyższej jakości. Jego hartowanie w wysokiej i niskiej temperaturze zapewnia takiej tablicy pięciokrotnie większą odporność na uszkodzenia i skoki temperatur, niż w przypadku zwykłego szkła. Świetnie po takiej szklanej powierzchni pisze się także markerem bądź pisakiem, gdyż jest ona bardzo gładka z uwagi na fakt wytworzenia jej z gładkiego szkła. Taka tablica posłuży przez lata a dodatkowym jej atutem może być łatwość w zamontowaniu jej do ściany oraz szybki demontaż w celu przeniesienia jej w inne miejsce, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jak wybrać tablicę szklaną?

W szkołach, na uczelniach czy w przedszkolach na pewno najlepiej sprawdzą się największe tablice, czyli te o wymiarach 200×100 cm. Przy zamówieniu większej ilości (powyżej 10 sztuk) można zamówić także większe, czyli tablice w dowolnym rozmiarze. W mniejszych salach mogą się także przydać nieco mniejsze (wymiary 120×90 cm lub 150×100 cm), które bardzo dobrze będą się prezentować samodzielnie lub powieszone obok tablic kredowych. Do sali wykładowej najlepiej będzie pasowała tablica szklana w kolorze białym. Ale do wyboru są także inne: w kolorze czarnym, bezbarwne tafle o powierzchni błyszczącej bądź matowej oraz lakierowane na dowolny kolor. W przypadku takiego lakierowania konieczna jest dopłata w wysokości 100 zł do każdej polakierowanej sztuki.

Tablica do markerów i jej akcesoria

Na takiej tablicy szklanej można pisać trzema rodzajami mazaków, które są zmywalne. Jest to pisak suchościeralny w różnych kolorach, który można zmywać zwykłą suchą gąbką. Drugim narzędziem jest pisak kredowy bardzo dobrze odznaczający się na szkle, który posiada w sobie płynną kredę zasychającą na szklanej tafli przez jedną minutę. Jego także zmywa się bardzo dobrze na sucho. Po szklanej tablicy można pisać również za pomocą markerów  permanentnych, których linie widać bardzo wyraźnie. Taki marker należy zmyć szmatką, która będzie nasączona zwykłym płynem do mycia szyb. Tablica szklana może być także magnetyczna, wtedy dodawane są do niej dodatkowe magnetyczne akcesoria: magnesy neodymowe, półka magnetyczna na markery oraz gąbka magnetyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *