tablica do pisania dla dzieci

Tablica do pisania dla dzieci

Tablica do pisania dla dzieci zaoszczędzi miejsca w pokoju

Urządzenie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Nasz maluch musi mieć wystarczająco miejsca dla siebie, dużo przestrzeni do zabawy oraz tak pomyślany układ mebli, aby miał potrzebne rzeczy w zasięgu ręki. Jeśli jego pokoik nie jest zbyt duży, to tym bardziej aranżacja takiej przestrzeni jest wyzwaniem dla rodzica. Musi wtedy pomyśleć o rozwiązaniach, które nie zajmą zbyt dużo miejsca na podłodze – przede wszystkim wykorzystać powierzchnię ścian. Jednym z takich dobrych rozwiązań może być tablica szklana, na której nasze dziecko będzie mogło pisać bądź rysować.

 Dlaczego szklana tablica?

Tablice szklane to produkt bardzo trwały oraz odporny na wiele uszkodzeń (również mechanicznych). Taką właściwość daje jej hartowane szkło, z którego jest wykonana. Dzięki temu jest także bezpieczna i z powodzeniem może się sprawdzić w pokoju dziecka. Drugim ważnym jej atutem, pod kątem dzieci, jest jej odporność na zabrudzenia. Wszelkie ślady po pisakach suchościeralnych a nawet po markerach bardzo łatwo schodzą za pomocą specjalnej gąbki dołączonej do każdej tablicy szklanej lub szmatki ze zwykłym płynem do szyb. Za każdym razem da się ją wyczyścić do czysta, może więc służyć dziecku nieskończenie wiele razy. Możliwe jest to dzięki wysokiej jakości szkła płaskiego z jakiego jest wykonana. Poza tym jest bardzo łatwa w montażu i można ją zamocować zarówno w pionie jak i w poziomie, a także łatwo ją zdemontować i przenieść w inne miejsce na ścianie.

Inne atuty tablicy szklanej

Dla dzieci ważne są kolory, a więc wybór odpowiedniego przy zakupie tablicy szklanej będzie dość istotną kwestią. Na szczęście oprócz standardowych kolorów, tj. biały, czarny czy bezbarwny można wybrać również tablicę szklaną lakierowaną na dowolny kolor, np. czerwony, niebieski, zielony itp. Ta usługa dostępna jest za dodatkową opłatą, gdyż są to kolory niestandardowe. W cenie tablicy w zależności od wyboru jej rodzaju znajduje się pisak suchościeraralny. Można dokupić także markery w czterech różnych kolorach, aby nasze dziecko miało jeszcze więcej frajdy z rysowania i pisania. W ofercie są dostępne także tablice magnetyczne – pokryte powłoką ocynkowanej blachy od spodu takiej tablicy magnetycznej. To dodatkowa frajda dla dzieci, gdyż będą mogły one za pomocą magnesów srebrnych wieszać na niej narysowane przez siebie obrazki lub zdjęcia czy pamiątki.

Tablica do pisania dla dzieci – wymiary i akcesoria

W zależności od ilości miejsca, jakie możemy przeznaczyć na ścianie w  pokoju dziecka na tablicę szklaną mamy do wyboru trzy jej rozmiary dostępne w standardowej wersji:

– 120×90 cm – to rozmiar najmniejszy, zwany rozmiarem biurowym,

– 150×100 cm – to rozmiar średni, zwany wymiarem szkolnym,

 – 200×100 cm – największy rozmiar dostępny w wersji standardowej.

Można także zamówić wymiar dowolny, czyli na specjalne zamówienie klienta, jednak jest to możliwy do zrealizowania jedynie przy minimalnej ilości w zamówieniu – 10 sztuk. Do każdej tablicy dołączone są odpowiednie akcesoria z zakresu zestawu do jej zamontowania z instrukcją, pisaków suchościeralnych, gąbek magnetycznych oraz półek na markery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *