tablica do pisania mazakiem

Tablica do pisania mazakiem

Tablica do pisania mazakiem dla dużych i małych

Tablica powieszona na ścianie, po której można pisać wielokrotnie mazakami i zmazywać bez żadnych śladów, może być przydatna zarówno dla jej dorosłych użytkowników, jak i dla dzieci. Aby była trwała i wyglądała estetycznie przez długi czas powinna być wykonana z solidnych materiałów. Ważne jest także bezpieczeństwo przy jej wykorzystywaniu. Odpowiednią tablicą na ścianę do takiego przeznaczenia może się wydawać tablica szklana. Wbrew pozorom jest ona zarówno trwała, bezpieczna, jak i estetyczna. Jak to możliwe? Odpowiedzi na to pytanie są bardzo proste.

Dlaczego tablica ze szkła?

Za tablicą na ścianę wyprodukowaną ze szkła przemawia wiele argumentów, które na pewno, po zapoznaniu się z nimi, będą przekonujące dla każdego. Taka tablica szklana jest bezpieczna, gdyż wyprodukowana jest z hartowanego szkła, które jest odporne na uderzenia, naciski, zmiany temperatur oraz posiada wytrzymałość pięciokrotnie większą niż zwykłe odprężane szkło. Jej bezpieczeństwo zapewniają także starannie oszlifowane brzegi, które dodatkowo są bardzo estetyczne. Estetyka wykończenia oraz trwałość tablicy to również certyfikowane szkło, z jakiego jest wykonana. Jest to szkło wysokiej jakości, posiadające delikatne refleksy oraz szkło płaskie. Dzięki temu powierzchnia takiej tablicy jest gładka a wyczyszczenie jej z wszelkich zabrudzeń czy pozostałości po mazakach nie stanowi najmniejszego problemu, czy szmatką na sucho czy nasączoną płynem do szyb. Nie pozostają na jej powierzchni także żadne smugi oraz przebarwienia. Bardzo ważną cechą takiej tablicy szklanej jest także jej wykonanie ze szkła opti-white, które daje czystą biel oraz kolory bez zielonkawego odcienia szkła.

Jak wybrać tablicę odpowiednią dla siebie?

Czy to do użytku przez dziecko, czy przez dorosłego tablicę szklaną można wybrać zgodnie z własnymi potrzebami i upodobaniami. Na początek trzeba się zastanowić nad jej powierzchnią użytkową. Może być większa lub mniejsza w zależności od potrzeb. Do wyboru każdy klient ma trzy standardowe rozmiary tablicy, czyli: 120×90 cm, 150×100 cm oraz 200×100 cm. A jeśli potrzebny jest inny rozmiar a i zapotrzebowanie na ilość takich tablic przekracza 10 sztuk, wtedy klient może wybrać własne wymiary zamówienia. Oprócz rozmiaru niezwykle istotny jest także kolor tablicy. W przypadku tablicy niemagnetycznej, czyli takiej, która służy wyłącznie do pisania, jest to tablica bezbarwna, która może być matowa lub z połyskiem. Dodając do niej warstwę ocynkowanej blachy można ją polakierować na wybrany przez klienta kolor z zakresu standardowych (biały i czarny) lub szerokiej palety barw (dopłata 100 zł). Dobranie odpowiedniego koloru ma wpływ nie tylko na funkcjonalność tablicy szklanej, ale także na podniesienie przez nią estetyki wnętrza, w którym będzie się znajdować.

Tablica do pisania mazakiem i nie tylko

Po takiej tablicy szklanej można pisać mazakami różnego typu. Są to pisaki suchościeralne, pisaki kredowe a także markery permanentne. Każdy z tych typów dostępny jest w kilku kolorach. Oprócz zapisywania powierzchni przy szklanej tablicy o właściwościach magnetycznych można do niej przyczepiać za pomocą magnesów neodymowych różne treści papierowe. Łatwo się wtedy także zmywa powierzchnię tablicy przez gąbkę magnetyczną jak również przyczepia do jej powierzchni półeczkę, na której można przechowywać pisaki. Wszystkie te elementy dostępne są w standardzie razem z tablicą, a większą ich ilość można dokupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *