tablica dziecięca

Tablica dziecięca

Tablica dziecięca ułatwi zabawę i poznawanie świata

Dziecko potrzebuje przestrzeni do prawidłowego rozwoju. I wcale niepotrzebne są do tego drogie zabawki i gadżety. Ich minimalna ilość zapewni maluchowi możliwość rozwoju własnej wyobraźni oraz kreowanie dziecięcego świata. Wśród tych akcesoriów na pewno powinna znaleźć się tablica magnetyczna, na której dziecko będzie mogło pisać i rysować do woli. Rysowanie w rozwoju każdego malucha jest niezwykle ważne, gdyż pozwala mu wyrazić emocje oraz przekazać to, czego nie potrafi opowiedzieć słowami.

Najlepsza powierzchnia do rysowania

Oprócz tradycyjnych kartek papieru, na których dziecko może rysować kredkami, pisakami lub malować farbkami, warto zastanowić się nad wyborem innej twórczej powierzchni. Można w tym celu wykorzystać ścianę w pokoju dziecka i powiesić na niej szklaną tablicę. Wbrew pozorom jest ona bardzo bezpieczna, co gwarantuje jej wykonanie z hartowanego oraz certyfikowanego szkła. Cechuje się, dzięki temu, odpornością na uderzenia mechaniczne oraz na zmiany temperatury otoczenia. Tablica szklana jest także bardzo łatwa w utrzymaniu jej w czystości, co jest niezwykle ważne przy użytkowaniu jej przez dzieci. Gładka powierzchnia szklana (szkło płaskie o wysokiej jakości)  pozwala na zmazywanie pisaków czy markerów na sucho bądź za pomocą zwykłego płynu do szyb. Na takiej powierzchni nie pozostają żadne smugi, zabrudzenia, ani przebarwienia. Chwilowo nieużywana (dzieci w końcu szybko się nudzą) będzie stanowiła unikatową ozdobę w pokoju dziecka, dobrana odpowiednio kolorystycznie i wielkościowo do upodobań naszej pociechy lub do wystroju jej pokoju.

Jak dziecko może wykorzystać tablicę szklaną?

Idealnie gładka powierzchnia tablicy do rysowania czy pisania pozwala na wykorzystanie w tym celu różnych akcesoriów. Mogą to być pisaki suchościeralne, markery permanentne czy pisaki kredowe dołączone do tablic. Ponadto dziecko może wykorzystać łatwo dostępne pisaki kredowe, pisaki suchościeralne lub pisaki do szyb w wielobarwnych kolorach. Na szklanej tablicy można także malować farbkami (również tymi do szkła). Tablice szklane mogą mieć również właściwości magnetyczne. Mają one wtedy z tyłu warstwę ocynkowanej blachy, która jest połączona ze szkłem w bardzo estetyczny sposób i praktycznie niewidoczna. Dzięki takiej metalowej warstwie tablica szklana w pokoju dziecka będzie miała także właściwości magnetyczne. Dziecko może więc przyczepiać i wieszać na tablicy za pomocą magnesów srebrnych ważne dla niego kartki, obrazki, zdjęcia, notatki. Daje to dodatkową możliwość kreatywnej zabawy.

Tablica dziecięca – jak wybrać rozmiar i kolor

Wszystkie tablice szklane mają prostokątny kształt. Ich profesjonalnie oszlifowane krawędzie dają nie tylko bezpieczeństwo, ale także estetykę wyglądu tablicy. Wśród rozmiarów dostępne są trzy warianty:

– wariant biurowy, czyli 120×90 cm ,

– wariant szkolny – 150×100 cm,

–  wariant duży – 200×100 cm.

Można również zamówić tablicę o niestandardowych wymiarach, jednak wtedy zachodzi konieczność zakupienia 10 sztuk lub więcej takich tablic. Dlatego ta opcja polecana jest firmom lub instytucjom publicznym, gdzie potrzebna jest większa ilość tablic szklanych. Przy wyborze koloru natomiast dowolność jest dużo większa. Wystarczy dopłata 100 zł i tablica będzie polakierowana na dowolny kolor. Można także zamontować w pokoju u dziecka tablicę białą lub czarną, wtedy dopłata nie obowiązuje, gdyż są to kolory dostępne w standardzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *