tablica magnetyczna dla dzieci na ścianę

Tablica magnetyczna dla dzieci na ścianę

Tablica magnetyczna dla dzieci na ścianę – sposób na bohomazy

Kolorowe ściany przy małych dzieciach to rzecz, której nie da się uniknąć. Kolorowe nie od farby, ale raczej od dziecięcych farbek, pisaków, kredek czy po prostu rączek. Na pewno każdy rodzic doświadczył niemiłego uczucia, kiedy zobaczył twórczość swojego dziecka na świeżo pomalowanej ścianie. Ciężko dziecku zakazać takiego wyrażania siebie, ale można pokazać mu alternatywę. Zamontować na ścianie u niego w pokoju tablicę magnetyczną szklaną, która jest bezpieczna oraz łatwa w montażu. Rysowanie po niej na pewno sprawi dziecku wiele radości, a rodzicowi oszczędzi niepotrzebnych nerwów.

Wybór rozmiaru i koloru tablicy szklanej

Dzieci lubią kolory. Rozwijają one ich postrzeganie świata, wyobraźnię oraz kształtują gust i poczucie estetyki. Wybierając tablicę szklaną magnetyczną do ich pokoju można zdecydować się na dowolny kolor, który będzie pasował do wystroju pomieszczenia lub wybrać kolor, który najbardziej lubi nasze dziecko. Może to być niebieski, czerwony, żółty, różowy czy zielony. Tutaj dowolność leży po stronie rodzica (albo dziecka). Taką tablicę szklaną w dowolnym kolorze można zakupić za niewielką dopłatą. Jeśli natomiast w pokoju naszego dziecka przesyt kolorów jest zbyt duży zawsze można zdecydować się na tablicę szklaną w kolorze czystej bieli czy bezbarwną. W zależności od ilości miejsca na ścianie, jakie możemy przeznaczyć na tablicę trzeba zdecydować się również na jej odpowiedni rozmiar. Najmniejsza tablica ma wymiary 120×90 cm, nieco większa ma parametry 150×100 cm, a największa 200×100. Z reguły rodzice decydują się na największą, gdyż w przypadku rozmachu dzieci jest ona najbardziej praktyczna. Dziecko ma wtedy naprawdę dużą powierzchnię tablicy magnetycznej do zagospodarowania, a może ją wykorzystać w dowolny sposób.

Wybór miejsca na tablicę szklaną

To, gdzie powiesimy tablicę magnetyczną w pokoju naszego dziecka nie jest kwestią, w której nie można później zmienić zdania. Tablica taka nie tylko jest łatwa w montażu, ale także w demontażu, a więc można ją w prosty sposób przenieść później w dowolne miejsce. Najlepszym wyborem będzie umieszczenie tablicy nisko na ścianie tak, aby dziecko miało do niej łatwy dostęp. Tablica magnetyczna szklana jest niezwykle trwała, będzie więc służyć przez lata. Gdy dziecko nieco urośnie, można przenieść ją na przykład nad biurko, gdzie będzie służyć swoją pomocą przy zapisywaniu ważnych informacji związanych z lekcjami i szkołą, ale także będzie miejscem na powieszenie ulubionego obrazka. Rodzic nie musi się obawiać, że taka tablica szklana może w jakimś stopniu spowodować skaleczenie czy inne obrażenia. Jest solidnie wykonana z hartowanego szkła, co zapewnia jej dużą odporność na uderzenia czy uszkodzenia. Ponadto jej wykończenie z zeszlifowanymi krawędziami sprawia, iż jest ona bezpieczna.

Tablica magnetyczna dla dzieci na ścianę – zalety

Montując tablicę szklaną magnetyczną u dzieci w pokoju, rodzic nie będzie już musiał martwić się zabrudzeniami ścian. Sama tablica szklana jest odporna na zabrudzenia, łatwo się ją czyści (np. szmatką z wykorzystaniem płynu do szyb) oraz jest ścieralna w 100% dzięki szkłu płaskiemu wysokiej jakości, z jakiej jest wyprodukowana. Jej pełne bezpieczeństwo gwarantuje hartowanie szkła tablicy, dzięki czemu nie tylko jest odporna na uderzenia, ale także na zmiany temperatury. Można wybrać opcję magnetyczną, dzięki czemu dziecko będzie mogło przyczepiać do tablicy rysunki za pomocą magnesów srebrnych, jak również tablicę szklaną bez powłoki ocynkowanej blachy, czyli niemagnetyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *