szyba magnetyczna

Tablica magnetyczna do pisania

Tablica magnetyczna do pisania, czyli dwa w jednym

Łatwość wielokrotnego pisania na danej powierzchni (bez jej zużycia)  oraz jej właściwości magnetyczne – to dwie cechy, które są szczególnie pożądanie, gdy istnieje potrzeba ciągłej zmiany przekazywanych na tej powierzchni treści lub informacji. Dzięki dobrej komunikacji międzyludzkiej świat idzie do przodu, gdyż zarówno drobne sprawy codzienne, jak i sprawy wielkiej wagi są załatwiane w sposób szybki, klarowny oraz przejrzysty. Taki przekaz informacji może być zapewniony przez jeden element wystroju jakim jest tablica szklana  magnetyczna o zapisywalnej powierzchni. Jest ona przydatna w wielu miejscach oraz potrzebna wielu ludziom, niezależnie od zawodu, jaki wykonują.

Jak wybrać magnetyczną tablicę – rozmiar

Przy wyborze odpowiedniej dla nas tablicy magnetycznej, która będzie nam służyła również do pisania może pomóc przybliżenie kilku jej cech i właściwości. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad miejscem, gdzie ją powiesimy na ścianie. Dzięki takiej wiedzy będziemy mogli wybrać odpowiedni rozmiar tablicy z kilku standardowych wymiarów. Najmniejszy to 120×90 cm. Przydaje się najlepiej w niewielkich wnętrzach. Innym jest tablica szklana o wymiarach 150×100 cm, nadająca się już do zagospodarowania większej powierzchni. Ale jest jeszcze większa, która jest równa wartości 200×100 cm i taka najczęściej wieszana jest w pomieszczeniach o dużej powierzchni, gdzie uwagę na niej będzie miało skupić więcej ludzi, np. w salach konferencyjnych, barach czy kawiarniach. Jeśli potrzebujemy zaopatrzyć się w większą ilość takich tablic szklanych magnetycznych, wtedy możemy zamówić u jej producenta dowolny wymiar tablicy szklanej. Taki zabieg możliwy jest przy zakupie minimum 10 sztuk tablic.

Jak wybrać magnetyczną tablicę – kolor

Kolejną ważną kwestią jest wybór odpowiedniego koloru, gdyż taka tablica szklana będzie nie tylko służyć swoją praktyczną powierzchnią, ale także spełniać funkcje estetyczne. I tak możemy zdecydować się na kolory uniwersalne i standardowe, które będą pasowały praktycznie do każdego wnętrza. To kolor biały, kolor czarny lub tablica szklana bezbarwna. Wszystkie powierzchnie z wysokim połyskiem, a biała zrobiona ze szkła optiwhite, czyli super-białego. Do wyboru wśród wzorów standardowych jest jeszcze tablica szklana matowa. Jeśli do wnętrza będzie pasowała nam tablica w innym, niż uniwersalny kolorze, można, za dodatkową dopłatą, wybrać dowolny kolor nam odpowiadający. Może być to czerwony, niebieski, zielony oraz każdy inny. Kolorowa tablica najlepiej będzie prezentowała się na kontrastowej ścianie, np. czerwona na ścianie zielonej lub niebieskiej.  Ale takie zestawienie jest dobre jedynie dla wnętrz, którym nie straszny jest odważny wygląd.

Tablica magnetyczna do pisania – cechy charakterystyczne

Szklaną tablicę magnetyczną, która może także służyć także do pisania, charakteryzuje przede wszystkim niezwykła trwałość oraz bezpieczeństwo jej użytkowania, co jest zapewnione poprzez solidne i staranne wykonanie jej z hartowanego szkła. Takie tablice szklane są dzięki temu bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne (pięć razy więcej niż zwykłe szkło). Bardzo dobrze sprawdzają się również w warunkach szybkiej zmiany temperatur. Na takiej tablicy wykonanej z płaskiego szkła, które cechuje wysoka jakość, nie widać zabrudzeń, smug i nieczystości. Jest ona łatwo i suchościeralna, i dzięki temu bardzo komfortowa w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *