tablica magnetyczna do rysowania

Tablica magnetyczna do rysowania

Tablica magnetyczna do rysowania i nie tylko

Rysowanie to czynność, która towarzyszy każdemu z nas już od dziecka. Kilkulatek zaczyna rysować zanim pozna jeszcze litery i nauczy się pisać. Najpierw są to linie i kreski, potem koła oraz inne bardziej wyszukane kształty. Rysunki dziecko nagminnie przynosi z przedszkola, a i w okresie szkolnym niektóre przedmioty wymagają rysowania. Rysowanie to także czynność, która niejednokrotnie towarzyszy nam w życiu dorosłym. To wykonywanie na rysunku wszelkiego rodzaju projektów, planów, przekrojów w pracy itp. Rysować można nie tylko na papierze, ale także na komputerze, czy na innych powierzchniach. Jedną z nich może być szkło. Szkło, czyli na przykład tablice szklane, które można powiesić na ścianie nad biurkiem, w Sali konferencyjnej lub w innym miejscu w firmie.

Jak rysować na tablicy szklanej?

Rysowanie po tablicy wyprodukowanej ze szkła jest możliwe poprzez wykorzystanie pisaków odpowiedniego typu. Są to pisaki suchościeralne, pisaki wypełnione ciekłą kredą, a także markery permanentne. Każdy z takich typów mazaków dostępny jest w różnych kolorach, dzięki czemu rysowanie nimi po tablicy szklanej daje wiele możliwości. Jednym z czynników to umożliwiających jest także powierzchnia tablicy, która jest odpowiednio do tego przystosowana. Takie przystosowanie daje gładkie szkło o zmywalnej powierzchni – można zetrzeć pisaki na sucho lub markery za pomocą szmatki nasączonej płynem do szyb. Tablica szklana umożliwia wielokrotne jej zapisywanie i zmazywanie, gdyż jest produktem bardzo trwałym. Trwałość zapewnia jej rodzaj szkła, z jakiego została zrobiona. To szkło certyfikowane, wysokiej jakości, odpowiednio hartowane oraz pochodzące z najlepszych źródeł. Przy rysowaniu jest więc bezpieczne dla jej użytkownika (nawet dla dziecka) oraz niełatwo je stłuc czy zniszczyć poprzez działanie środkami nacisku, uderzeniami czy zmianami temperatur. Dodatkowo oszlifowane brzegi w procesie produkcji zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo, jak również elegancki i schludny wygląd.

Co daje tablicy jej magnetyczność?

Szklana tablica uzyskuje właściwości magnetyczne w procesie produkcji poprzez położenie od spodu tafli cienkiej warstwy ocynkowanej blachy. Dzięki temu jej powierzchnia staje się magnetyczna i można do takiej tablicy przyczepiać kartki, obrazki, plany, ulotki, zdjęcia, rysunki na papierze za pomocą magnesów neodymowych. Są to magnesy zwane także srebrnymi o wysokiej sile przyciągania, które dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Dzięki temu tablica szklana może służyć dwojako: jako miejsce do rysowania oraz powierzchnia magnetyczna do wieszania różnych treści. Oprócz funkcji użytkowej tablica może mieć również funkcję dekoracyjną. Jej estetyczny wygląd, różnorodność kolorów oraz wielkości ozdobi każde pomieszczenie, w którym zostanie umieszczona. Wśród dostępnych jej barw można wybrać te standardowe, czyli czarny i biały, a także niestandardowe z szerokiej palety barw za dopłatą 100 zł od sztuki.

Tablica magnetyczna do rysowania w biurze i w domu

Tablica szklana może być przydatna nie tylko w domu, ale również w pracy czy innym miejscu publicznym. Jako powierzchnia do rysowania może być zamontowana w pokoju dziecka lub w domowym biurze. Tablica taka bardzo przydaje się w biurach projektowych, agencjach marketingowych oraz w wielu innych firmach, gdzie potrzeba elementu na ścianie, który będzie służył swoją powierzchnią do pisania czy przyczepiania różnych treści. W zależności od potrzeb domowych lub biurowych można zdecydować się na odpowiedni jej wymiar: 120×90 cm, 150×100 cm oraz 200×100 cm. Także może być to wymiar dowolny dostępny przy zamówieniu powyżej 10 sztuk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *