tablica magnetyczna lidl

Tablica magnetyczna lidl

Tablica magnetyczna Lidl a tablica magnetyczna od producenta

W znanych hipermarketach co jakiś czas pojawiają się oferty tablic magnetycznych. Są to przeważnie tablice magnetyczne laminowane, ale zdarzają się także tablice magnetyczne ze szkła. W tej drugiej kategorii to z reguły tablice w niewielkich rozmiarach (np. 40×40 cm), o ograniczonej kolorystyce oraz niezbyt drogie. Jednak materiał, czyli szkło z jakiego są wykonane, jest dość cienkie, podatne na uszkodzenia, szybko tracące swój elegancki wygląd oraz łatwej ścieralne. Warto więc przed nabyciem takiej tablicy magnetycznej zastanowić się nad miejscem jej zakupu, gdyż bardzo szybko okazuje się, że przede wszystkim powinna być to tablica od solidnego producenta, która będzie dużo trwalsza, bardziej efektywna w wyglądzie oraz bezpieczna dla jej użytkowników.

Jak wybrać tablicę?

Wybierając tablicę szklaną do naszego domu, biura lub innego pomieszczenia, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy jest wykonana z hartowanego szkła. Takie hartowanie zapewnia jej bowiem pięć razy większą odporność na wszelkie urazy typu: uderzenia, naciski, zmiany temperatur, niż ma to miejsce w przypadku szkła odprężanego. Dzięki temu taka tablica szklana jest bezpieczna i może być wykorzystywana nie tylko przez dorosłych, ale także przez dzieci. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia jej odpowiednie oszlifowanie oraz wypolerowanie, dzięki czemu jej brzegi są nie tylko estetyczne, ale także niegroźne. Estetyka to także ważna cecha, gdyż daje ona bardzo dobrą prezencję na ścianie w przypadku, gdy tablica nie będzie służyła do względów praktycznych, a jedynie ozdobnych. Ponadto szkło, z jakiego powinna być zrobiona najlepiej, aby było bardzo gładkie oraz pozbawione zielonego odcienia. Możliwe jest to dzięki szkłu certyfikowanemu, o wysokiej jakości oraz szkłu super-jasnemu – te wszystkie właściwości zapewnią nie tylko niebanalny wygląd, ale także umożliwią utrzymanie tablicy w czystości i na długie lata zachowanie żywych i wyraźnych kolorów.

Dopasowanie tablicy do wnętrza

Podstawą w odpowiednim dopasowaniu tablicy do wnętrza jest przede wszystkim jej kolorystyka i rozmiar. Kolor powinien podkreślać charakter wnętrza lub właśnie się wyróżniać, jeśli otocznie jest nieco stonowane. Kolor klient może wybrać dowolny z szerokiej palety barw do wyboru, np. zielony, szary, czerwony, błękitny itp. Przy takich odcieniach obowiązuje dopłata w wysokości 100 zł, gdyż są to kolory niestandardowe i istnieje konieczność polakierowania ich. Ale są także kolory standardowe, które pasują do praktycznego każdego wnętrza, gdyż są uniwersalne – to czarny i biały. Tutaj nie ma żadnej dopłaty. Co do wyboru rozmiaru trzeba zastanowić jak duża tablica jest nam potrzebna. Bo może być rozmiar niewielki 120×90 cm, trochę większy 150×100 cm, a także już dość duży 200x100cm.  A to tylko wymiary standardowe. Istnieje także możliwość zamówienia innych wymiarów – na specjalne życzenie klienta – wtedy jednak należy liczyć się z tym, że takie zamówienie realizowane jest przy ilości minimum 10 sztuk tablic.

Tablica magnetyczna Lidl – montaż i akcesoria

Przy wyborze tablicy magnetycznej nie tylko z Lidla, ale także prosto od producenta trzeba dowiedzieć się także, jakie dodawane są akcesoria i czy tablicę można zamontować samodzielnie. Są to niezwykle istotne kwestie, gdyż wtedy tablicę szklaną można zacząć użytkować zaraz po jej zakupie. Taka tablica powinna zawierać: pisak bądź marker, przynamniej dwa magnesy neodymowe, gąbkę magnetyczną do ścierania oraz półkę magnetyczną przydatną na markery. Do montażu niezbędna jest instrukcja obsługi a także elementy mocujące w zestawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *