tablica magnetyczna na sciane dla dzieci

Tablica magnetyczna na ścianę dla dzieci

Tablica magnetyczna na ścianę dla dzieci

Jeśli chcemy dziecku sprawić radość możemy zrealizować to przez atrakcyjny wyjazd w ciekawe miejsce, zaprosić jego przyjaciół lub urządzić w specjalny sposób jego pokój. Ten ostatni cel łatwo zrealizować m.in. przez zakup konkretnych sprzętów i mebli oraz dodatkowych akcesoriów, które umilą znacznie dziecku czas spędzony w swoim pokoju. Jednym z tych akcesoriów jest tablica szklana magnetyczna, którą można wykorzystać do dowolnych celów w pokoju naszej pociechy.

Jak dziecko może wykorzystać tablicę szklaną?

Taka tablica szklana posiadając właściwości magnetyczne może być wykorzystana jako powierzchnia do wieszania na niej za pomocą magnesów neodymowych różnych obrazków, kartek, zdjęć oraz innych papierowych rzeczy, które dziecko tylko sobie wymyśli. Magnesy neodymowe w ilości dwóch sztuk są dodane w komplecie z tablicą, ale można także dokupić ich inne kolory i kształty. Oprócz wieszania treści dziecko może także po takiej tablicy pisać lub rysować. Możliwe jest to na różne sposoby: za pomocą markerów permanentnych, pisaków suchościeralnych oraz pisaków kredowych. Dostępne są one także w wielu kolorach i można zakupić ich większą ilość, aby dziecko mogło wykorzystywać przy rysowaniu czy pisaniu swoją wyobraźnię. Tablica szklana może służyć także jako pomoc w lekcjach. Powieszona nad biurkiem dziecka może być powierzchnią do zapisywania ważnych do zapamiętania informacji z lekcji lub innych spraw do załatwienia.

Dlaczego tablica szklana jest dobra do pokoju dziecka?

Odpowiedź na to pytanie powinna rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie może mieć każdy rodzic w przypadku, gdy jego dziecko ma kontakt ze szkłem. Mowa tu przede wszystkim o bezpieczeństwie. Szkło na tablicę szklaną jest hartowane, co daje jej pięciokrotnie większą wytrzymałość na uderzenia i skoki temperatur od zwykłego szkła. Poza tym tablica taka ma starannie oszlifowane brzegi, co również wzmaga jej bezpieczeństwo. Łatwo z niej korzystać małemu mieszkańcowi pokoju, gdyż może być powieszona na ścianie na dowolnej wysokości, a i demontaż nie powinien sprawiać dużych problemów w celu przeniesienia w inne miejsce. Ponadto gładka powierzchnia szkła (szkło płaskie) umożliwia łatwe pisanie po niej oraz utrzymanie tablicy w czystości. Ciężko ją także zarysować, jak również nie pozostają na niej przebarwienia. Ma za to delikatne refleksy i jest pozbawiona zielonkawego odcienia szkła (co szczególnie widać przy tablicy białej).

Tablica magnetyczna na ścianę dla dzieci – wybór koloru i rozmiaru

Kolorystyka tablic szklanych, szczególnie w wersji niestandardowej, to frajda dla dzieci. Za zgodą rodziców mogą one wybierać z szerokiej gamy kolorystycznej, którą oferuje producent. Za polakierowanie tablicy szklanej na dowolny kolor trzeba dodatkowo zapłacić sumę 100 zł. Jeśli natomiast zdecydujemy się na tablicę magnetyczną w wersji standardowej, wtedy tej dopłaty nie ma (do wyboru w standardowej wersji jest kolor biały i czarny). Następnie warto skupić się nieco na rozmiarze. Tutaj producent oferuje, aż trzy rodzaje tablic w regularnej cenie. Są to rozmiary standardowe, tj. 120×90 cm, 150×100 cm oraz 200×100 cm. Wybór odpowiedniego jest kwestią indywidualnego zapotrzebowania. Wraz z tablicą magnetyczną klient dostaje w zestawie po 2 magnesy neodymowe, pisak lub marker, gąbkę magnetyczną oraz półkę na markery. Zarówno pisaki, jak i magnesy można dokupić w większej ilości i sprawić radość dziecku różnymi kolorami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *