tablica magnetyczna suchoscieralna

Tablica magnetyczna suchościeralna

Tablica magnetyczna suchościeralna w szkole

Tablica w szkole w każdej klasie to element niezbędny. Przez wiele lat stosowane były tradycyjne tablice kredowe w kolorze zielonym lub czarnym. Są one jednak mało funkcjonalne, szybko się niszczą, ciężko utrzymać je w czystości (pozostają smugi i zabrudzenia) a także nie posiadają właściwości magnetycznych. Dobrą zmianą było pojawienie się na rynku tablic kredowych o powłoce lakierowanej, dzięki czemu zyskały one właściwości magnetyczne. Magnetyczne są także tablice białe, po których można pisać pisakami suchościeralnymi. Natomiast jeszcze lepsze w jakości oraz posiadające właściwości suchościeralne oraz magnetyczne są tablice wykonane ze szkła.

Trwałe i łatwe w eksploatacji

Tablice szklane o właściwościach magnetycznych posiadają od spodu tafli powłokę ocynkowanej blachy, dzięki której można przyczepiać do jej powierzchni różne elementy za pomocą magnesów srebrnych (neodymowych). Bardzo łatwo się także pisze po ich powierzchni za pomocą pisaków suchościeralnych lub markerów permanentnych, które później można zetrzeć za pomocą gąbki magnetycznej lub szmatki z płynem do szyb. Na takiej tablicy szklanej nie pozostają żadne smugi oraz zabrudzenia co możliwe jest dzięki gładkiej powierzchni, którą zapewnia szkło wysokiej jakości, z jakiego tablica taka jest wykonana (szkło płaskie). Ponadto, wbrew pozorom, tablice szklane są niezwykle trwałe, gdyż produkowane są z hartowanego szkła odpornego na zmiany temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym ułatwieniem jest także bardzo prosty montaż za pomocą dołączonych elementów oraz demontaż – tablicę szklaną można przenosić w dowolne miejsce na ścianie.

Gdzie jeszcze można wykorzystać szklane tablice

Szkoła to nie jedyne miejsce, gdzie przydają się tablice szklane o właściwościach magnetycznych oraz suchościeralnych. Ten element przestrzeni może się okazać także niezwykle przydatny w biurach, w kawiarniach i barach, w przychodniach i salach konferencyjnych a także w zaciszu domowym, np. w kuchni lub w pokoju dziecięcym. Tablica magnetyczna będzie służyła nie tylko jako praktyczna powierzchnia do przekazywania na niej informacji, ale także jako element dekoracyjny, gdyż różnorodność dostępnych kolorów i kształtów w dużym stopniu to umożliwia.

Tablica magnetyczna suchościeralna – wybór koloru i rozmiaru

Tablic magnetycznych szklanych dostępne są różne kolory. Od białego, przez żółty, czerwony, zielony i niebieski, do czarnego oraz bezbarwnego. Po drodze możliwy jest wybór dowolnego odcienia, na jaki polakierowana ma być powierzchnia tablicy szklanej. I tak standardowe są kolory: biały, czarny i bezbarwny, natomiast wszelkie inne barwy można zamówić za dodatkową dopłatą  w wysokości 100 zł od każdej sztuki. Ponadto wśród tych wariantów dostępne są także tablice w wybranym kolorze, ale z połyskiem lub matowe, w których warstwa ta występuje od wewnętrznej strony tablicy szklanej. Wybrać można również odpowiedni rozmiar tablicy. I tutaj także tak samo, jak w przypadku kolorów dostępne są rozmiary standardowe bądź na specjalne zamówienie. Wśród nich istnieje możliwość wyboru rozmiaru najmniejszego, czyli 120×90 cm, nieco większego 150×100 cm oraz największego 200×100 cm. Przy zamówieniu wymiaru niestandardowego należy pamiętać o tym, iż jest to możliwe jedynie przy zamówieniu tablic szklanych powyżej 10 sztuk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *