tablica markerowa

Tablica markerowa

Tablica markerowa w gastronomii

W nowoczesnych bistro, barach lub kawiarniach menu nie jest wydrukowane na plastikowych tablicach i powieszone nad barem, ale zapisywane ręcznie na przykład na tablicach kredowych. Jest to o tyle wygodne, że tak zapisane menu można w każdej chwili zmienić, a także codziennie zapisywać inną specjalność dnia. Tablice kredowe lub powlekane lakierem nie wyglądają jednak zbyt estetycznie. Jeśli nasz lokal jest schludny i elegancki, chcemy także, aby wszystkie elementy wystroju były gustowne. Można więc zwykłą tablicę kredową zastąpić tablicą szklaną w wybranym kolorze, po której także można pisać markerami i pisakami suchościeralnymi lub kredowymi.

Szkło do tablic szklanych

Tablica szklana wygląda naprawdę bardzo elegancko. Taki image zapewnia jej szkło wysokiej jakości z jakiego jest wykonana. Jest to szkło hartowane, czyli odporne na wszelkie zmiany temperatur, uszkodzenia i uderzenia. Jest to także szkło płaskie, dzięki czemu powierzchnia tablicy odznacza się wyjątkową gładkością oraz jest łatwa w utrzymaniu  czystości. Ponadto szkło do takich tablic szklanych to produkt optiwhite, czyli szkło super jasne – bez zielonkawego odcienia. Dzięki temu kolory tablic szklanych są bardzo wyraziste a biel jest śnieżnobiała. Wszystkie te argumenty przemawiają za przydatnością tablic szklanych w barach, bistro i kawiarniach. Oprócz tej praktyczności liczy się także ich elegancki wygląd, który na pewno przyciągnie spojrzenia wielu klientów.

Kolory tablic szklanych

Wybór konkretnej tablicy szklanej to przede wszystkim zdecydowanie na konkretny kolor, który będzie pasował do wnętrza. Kolorami uniwersalnymi są barwy tablic szklanych, tj. czarny, biały lub bezbarwny. Bardzo dobrze wyglądają nie tylko ich warianty błyszczące, ale także matowe, które również mają niewielki połysk, a warstwa matu położona jest od spodu tafli. Dla ożywienia wnętrza oraz wprowadzenia akcentów zwracających swoją uwagę, warto zdecydować się na tablicę szklaną w wybranym kolorze. Może być to czerwony, niebieski, zielony czy żółty lub każdy inny dowolny odcień, na jaki polakierowana może być tablica za dopłatą 100 zł. Niezwykle efektywnie wygląda także kilka tablic w takim samym kolorze powieszonych na  ścianie obok siebie, a wrażenie robią tablice w różnych kolorach. W zależności od charakteru i wystroju danej gastronomii można dobrać tablicę szklaną, która będzie najlepiej do niej pasować.

Tablica markerowa – wymiary i akcesoria

Poza kolorem ważny jest także odpowiedni rozmiar tablicy. Musi być ona wystarczająco widoczna w danej gastronomii oraz mieć określoną powierzchnię do zapisywania markerem na niej menu. Z dostępnych od ręki wymiarów można wymienić:

– 120×90 cm – rozmiar najmniejszy,

– 150×100 cm – rozmiar średni,

– 200×100 cm – rozmiar duży.

Jeśli potrzebujemy więcej niż 10 sztuk takich tablic szklanych możemy wtedy zamówić dowolny rozmiar, jaki tylko najbardziej będzie nam pasował. Do każdej tablicy dodawane są także niezbędne akcesoria, tj.: markery, magnesy neodymowe, gąbka magnetyczna, półka na markery, instrukcja obsługi oraz elementy niezbędne do zamontowania tablicy do ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *