tablica na magnesy dla dzieci

Tablica na magnesy dla dzieci

Tablica na magnesy dla dzieci w domu i przedszkolu

Dzieci potrzebują kreatywnego rozwoju zarówno w domu, jak i w przedszkolu i w szkole. Codziennie poznają świat i przyswajają nową wiedzę. Aby nauka była dla nich przyjemnością a nie żmudnym obowiązkiem powinna być ubrana w formę zabawy lub ciekawych kreatywnych zajęć. Do takich zajęć natomiast potrzebne są odpowiednie narzędzia i akcesoria. Jednym z nich może być tablica szklana o właściwościach magnetycznych. Powieszona na ścianie w pokoju dziecięcym lub w przedszkolu spełni rolę kreatywnej przestrzeni do poznawania świata.

Korzyści płynące z tablicy magnetycznej

Tablicę szklaną o właściwościach magnetycznych można powiesić na ścianie w pokoju u dziecka lub w sali przedszkolnej. W domu dziecko może do niej przyczepiać obrazki, rysunki lub zdjęcia, a także bawić się na niej w dowolny sposób. W przedszkolu może służyć nie tylko do wieszania rysunków stworzonych przez dzieci, ale także jako pomoc edukacyjna do prowadzenia zajęć przedszkolnych. Po tablicy magnetycznej szklanej można także pisać markerem permanentnym, pisakiem suchościeralnym lub pisakiem kredowym, dzięki czemu ma ona dodatkowe funkcje edukacyjne i kreatywne. Ponadto jej elegancki wygląd, jaki daje wysoka jakość szkła z jakiego jest wykonana, sprawia, iż na ścianie taka tablica szklana jest elementem dekoracyjnym.

Wybór odpowiedniej tablicy magnetycznej

Przed kupnem tablicy szklanej należy zastanowić się nad jej wyglądem. Do wyboru jest kolor tablicy spośród standardowych oraz niestandardowych. Wśród tych pierwszych można wymienić kolor biały, kolor czarny a także tablicę bezbarwną także w wariancie matowym. Kolor niestandardowy to każdy inny, na który polakierowana jest tablica na specjalne zamówienie klienta, za dopłatą 100 zł do sztuki. Mogą być to dowolne kolory podstawowe lub ich pochodne. Ważne, aby kolor podobał się dziecku lub pasował do wystroju jego pokoju. W przypadku przedszkola można zamówić tablice w różnych kolorach, co na pewno bardzo dobrze będzie prezentowało się na ścianie w salach. Klient przed zakupem tablicy magnetycznej stoi także przed wyborem jej wielkości. Może to być także rozmiar standardowy z zakresu: 120×90 cm, 150×100 cm oraz 200×100 cm. Istnieje również możliwość zakupienia tablicy magnetycznej w innym rozmiarze, jednak aby takie zamówienie było zrealizowane koniecznie jest zakupienie co najmniej 10 sztuk takich tablic szklanych.

Tablica na magnesy dla dzieci – właściwości

Do rodziców, jak i nauczycieli przedszkolnych najlepiej na pewno przemówi argument, że taka tablica jest bardzo bezpieczna. Możliwe jest to dzięki hartowanemu szkłu, z jakiego została zrobiona. Ponadto bardzo łatwo można utrzymać ją w czystości, co przy dzieciach często może być problemem. Tablica magnetyczna jest wyprodukowana z płaskiego szkła, którego wysoka jakość zapewnia łatwą zmywalność powierzchni oraz utrzymanie tablicy w czystości. Kolejnym ważnym argumentem może być jej łatwe zamocowanie do ściany. Dzięki zamieszonym do tego elementom i instrukcji montaż takiej tablicy może wykonać praktycznie każdy. Jest także łatwa w demontażu, kiedy trzeba tablicę przenieść w inne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *