tablica na sciane dla dzieci

Tablica na ścianę dla dzieci

Tablica na ścianę dla dzieci do zabawy i nauki

Pokój dziecka to miejsce zarówno do zabawy, jak i nauki. Jest częścią domu, gdzie młody osobnik może wyrażać siebie, spędzać czas w miły dla siebie sposób, zapraszać przyjaciół a także odrabiać lekcje i się uczyć. Aby zapewnić mu odpowiednie warunki zarówno do zabawy, jak i do nauki potrzebne jest urządzenie pokoju w taki sposób, by był on praktyczny a jednocześnie ładny i przystosowany do spędzania czasu na zabawie i nauce. Jednym z takich elementów wystroju może być tablica szklana, która powieszona na ścianie pozwoli dziecku korzystać z jej powierzchni w wymyślony przez siebie sposób.

Jak wybrać odpowiednią tablicę szklaną?

Przede wszystkim trzeba się zastanowić jaką powierzchnię na ścianie chcemy lub możemy przeznaczyć na tablicę. Od tej decyzji zależy wybór odpowiedniego jej rozmiaru. Możemy zdecydować się na najmniejszą, czyli w rozmiarze biurowym 120×90 cm. Trochę większa będzie tablica w rozmiarze szkolnym 150×100 cm. Jeśli chcemy zapewnić dziecku naprawdę dużą powierzchnię do kreowania własnego świata to powinniśmy zdecydować się na tablicę szklaną w rozmiarze 200×100 cm. Jej wielkość może być także uzależniona od jej przeznaczenia w zależności, czy będzie służyła tylko do zabawy (do rysowania, przyczepiania obrazków i plakatów) lub pełniła pomoc edukacyjną. W tym ostatnim zakresie może być na przykład powieszona nad biurkiem, gdzie będzie miejscem do przyczepiania notatek lub ważnych faktów do zapamiętania z lekcji. Przy wyborze odpowiedniej tablicy szklanej ważny jest także jej kolor. Dla dzieci nieco starszych najlepszy będzie klasyczny, czyli czarny, biały lub po prostu tablica bezbarwna. W przypadku dzieci młodszych na pewno ucieszy je tablica w ich ulubionym kolorze – niebieskim, różowym, czerwonym itp. Rodzic może zamówić taką tablicę polakierowaną na dowolny kolor przy niewielkiej dopłacie 100 zł.

Dlaczego właśnie tablica szklana?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tablic, które można powiesić na ścianie w pokoju dziecka. Są to nie tylko tablice szklane, ale także kredowe, korkowe czy lakierowane. Dlaczego więc warto wybrać te pierwsze? Są przede wszystkim bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Takie właściwości daje im hartowane szkło, z którego są zrobione. Dzięki temu są pięciokrotnie wytrzymalsze na uderzenia mechaniczne oraz skoki temperatur. Ponadto tablice szklane mają bardzo gładką powierzchnię, którą zapewnia im szkło płaskie wysokiej jakości, z jakiego są zrobione. Są przez to łatwo zmywalne zarówno z markerów, jak i wszelkich innych zabrudzeń. Taka tablica szklana jest więc bezpieczna i praktyczna, a przy tym ma także właściwości magnetyczne, dzięki warstwie ocynkowanej blachy znajdującej się od spodu tablicy.

Tablica na ścianę dla dzieci – montaż i akcesoria

Zamontowanie takiej tablicy szklanej magnetycznej na ścianę jest bardzo łatwe. Może zrobić to praktycznie każdy z wykorzystaniem dołączonej do tablicy instrukcji oraz elementów mocujących, tj. zawieszki, dystanse, wkręty z kołkami lub w przypadku tablic bezbarwnych śruby dwu-gwintowe z kołkami oraz okucia ze stali nierdzewnej. Aby ułatwić korzystanie z tablicy szklanej dołączone są do niej dodatkowe akcesoria, tj. :

– markery suchościeralne,

– magnesy neodymowe,

– półka na markery,

– gąbka magnetyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *