Tablica nad biurko

Tablica nad biurko – idealna do domowego biura

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. To duża odpowiedzialność, ale także możliwość spełniania własnych marzeń oraz planów. Jeśli to mała firma – jednoosobowa, często zdarza się, że prowadzona jest z własnego domu. W tym domu mamy swoje biuro -miejsce wydzielone na obowiązki służbowe lub nawet pokój, który jest naszym gabinetem. Jak w każdej firmie i tutaj potrzebna jest dobra organizacja pracy, pamiętanie o terminach, o zamówieniach klientów oraz o ważnych sprawach, których jest na pewno bardzo dużo tym bardziej, że musi o nich myśleć jedna osoba. Bardzo dobrym sposobem na gromadzenie tych wszystkich informacji w jednym miejscu jest umieszczanie ich bądź zapisywanie na tablicy szklanej magnetycznej, która jest nie tylko praktyczna, ale także niezwykle stylowa.

Wszystko na jednej powierzchni

Ze względu na dużą powierzchnię takiej tablicy można umieścić na niej naprawdę sporą ilość potrzebnych informacji. Czy będą one zapisywane za pomocą markerów czy przyczepiane  na karteczkach poprzez magnesy neodymowe – nie ma to wielkiego znaczenia. Ważne, że zmieści się na niej dużo treści. Jeśli potrzebujemy dużo miejsca można wybrać tablicę o wymiarach 200×100 cm. Nieco mniejszą będzie tablica mieszcząca się w granicach 150×100 cm a najmniejsza to taka, gdzie wymiary są równe wartości 120×90 cm. Na tak dużej powierzchni na pewno zmieścimy zapisanie wszystkich potrzebnych bieżących informacji i spraw firmowych do załatwienia nie cierpiących zwłoki, a nawet znajdzie się na niej miejsce na przyczepienie czegoś miłego – zdjęcia, obrazka czy pamiątki.

Rodzaje tablic – wygląd i zastosowanie

Wybór rozmiaru tablicy to nie wszystko. Ważny jest także jej kolor oraz to czy będzie ona magnetyczna czy tylko będzie spełniała funkcję pisania na niej. Wśród dostępnych kolorów są klasyczne , tj. czysto-biały, czarny czy przezroczysty, dzięki którym miejsce nad biurkiem będzie wyglądało schludnie i elegancko. Ale można je także nieco ożywić  poprzez wybór kolorowych tablic pokrytych powłoką w dowolnym kolorze – czerwonym, zielonym, niebieskim, żółtym czy jeszcze innym. Dodatkową opcją, oprócz tablic, które mają połysk, jest jeszcze wybór tablicy matowej, która nada innego charakteru wnętrzu. Dzięki niezwykłej trwałości tych tablic ich żywotność jest bardzo długa, a łatwa ścieralność pozwala  na coraz to nowe jej wykorzystanie.

Tablica nad biurko – zalety

Przydatność tablicy w domowym biurze jest uzależniona od szeregu zalet jakie taka tablica posiada. Można z nich wymienić przede wszystkim:

  • łatwość montażu – samodzielny z wykorzystaniem dołączonej instrukcji za pomocą zawieszek zgodnych z normami DIN EN, które mieszczą się za taflą tablicy,
  • łatwość demontażu – dzięki prostemu montażowi istnieje także możliwość łatwego przenoszenia tablicy z miejsca na miejsce,
  • duża trwałość – zapewniona jest poprzez wykonanie tablicy ze szkła hartowanego, dzięki któremu tablica jest odporna pięciokrotnie (od zwykłego szkła) nie tylko na uderzenia mechaniczne, ale także na wahania temperatury,
  • odporność na zabrudzenia – która możliwa jest dzięki gładkiej powierzchni uzyskanej poprzez wykonanie ze szkła płaskiego, co zapewnia jej łatwą ścieralność nawet na sucho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *