Tablica przezroczysta do pisania

Tablica przezroczysta do pisania

Tablica przezroczysta do pisania

Przezroczystość to cecha, która przy niektórych przedmiotach codziennego użytku jest pożądana i niezwykle potrzebna do zachowania wrażenia nowoczesności oraz designerskiego stylu. Współczesna firma na miarę standardów XXI wieku lub właściciel domu prywatnego, który chciałby podążać za nowymi trendami – powinien zapamiętać, że wystrój pomieszczeń z elementami przezroczystymi jest niezwykle efektywny. Mało kto wie natomiast, że powinien być do tego jeszcze praktyczny. Powyższe normy spełnia tablica szklana w wersji przezroczystej do powieszenia na ścianę, po której można pisać za pomocą pisaków bądź markerów.

Co kryje w sobie tablica szklana przezroczysta?

Aby dowiedzieć się dlaczego taka tablica spełnia role zarówno designerskie jak i praktyczne należy zajrzeć do miejsca, gdzie jest produkowana. Jest to hala produkcyjna tablic szklanych polskiego wytwórcy tych produktów. W celu wyprodukowania tablic szklanych zaopatruje się on w szkło najwyższej jakości sprowadzane od sprawdzonych producentów. W szkło, które posiada odpowiednie certyfikaty. Tak wyselekcjonowane trafia na stół do rozkroju, gdzie jest przycinane do wymiarów zgodnych z zamówieniem klienta. Następne tak przycięta tablica szklana jest hartowana w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu – za pomocą na zmianę ciepłego i zimnego powietrza. Jej brzegi są szlifowane i odpowiednio polerowane. W zależności od tego, czy ma być przezroczysta czy mleczna – tafla szklana jest poddawana specjalnym obróbkom.

Przydatność i estetyka

Rozwijając temat praktyczności takiej tablicy szklanej bezbarwnej, służącej do pisania, trzeba przybliżyć kilka jej cech, które świadczą o jej przydatności. Jest to m.in.:

  • trwałość – służy swoim wyglądem i powierzchnią do pisania przez wiele lat,
  • odporność – dzięki hartowanemu szkłu niełatwo ją zbić, a także nie ulega pęknięciom związanym ze zmianą temperatur (5-razy bardziej odporna na uderzenia mechaniczne, niż zwykłe szkło),
  • przejrzystość – dzięki szkłu białemu (opti-white) bez zielonkawego odcienia kolor jest czysty i przejrzysty,
  • łatwość w czyszczeniu – dzięki gładkiej powierzchni (szkło płaskie) tablica taka nie ulega zarysowaniu, przebarwieniom oraz łatwo zmyć z niej pozostałości pisaka lub markera,
  • łatwość w montażu – ułatwiają to elementy mocujące dołączone do tablicy szklanej – ozdobne rotule oraz śruby dwu-gwintowe z kołkami,wysoka estetyka – nienaganny wygląd tablicy, która nada nowoczesny wyraz każdemu
  • pomieszczeniu, zapewniony jest poprzez staranne wykończenie tablicy oraz wysokiej klasy szkło z jakiego jest zrobiona.

Tablica przezroczysta do pisania – rozmiary

Główną właściwością takiej tablicy jest możliwość nieskończonego po niej pisania i zmazywania pisaków kredowych, markerów permanentnych oraz pisaków suchościeralnych. Do każdej tablicy w komplecie dołączony jest jeden po to, aby można było z niej korzystać od razu po zawieszeniu na ścianę. Do różnych pomieszczeń pasują różne rozmiary tablic szklanych, dlatego producent oferuje trzy standardowe (120x90, 150x100 oraz 200x100 cm), a także daje możliwość wyboru dowolnego rozmiaru, jednak trzeba pamiętać o zamówieniu wtedy przynajmniej 10 sztuk. Na przykład bardzo często do firm, instytucji publicznych czy miejsc użyteczności publicznej potrzebna jest większa ich ilość. Na użytek domowy jedna lub kilka wystarczy, dlatego wtedy warto wybrać standardowy rozmiar. Reasumując jednak: gdziekolwiek tablica magnetyczna się nie znajdzie nada ciekawy i nowoczesny wyraz pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *