Tablica refleksyjna, jako powierzchnia praktyczna i dekoracyjna
Tablica refleksyjna, jako powierzchnia praktyczna i dekoracyjna
Jedno ze znaczeń słowa „refleksyjny” odnosi się do materiałów odbijających fale świetlne. Jednym z tych materiałów jest szkło refleksyjne, czyli takie, które odbija promieniowanie, gdyż pokryte jest warstwą tlenków odbijających światło widzialne. Warstwa ta sprawia także, że powierzchnia jest odporna na ścieranie. Taka właśnie jest powierzchnia tablicy szklanej, która należy do tablic refleksyjnych. Ma ona zastosowanie nie tylko estetyczne, ale także praktyczne, o którym przekonał się każdy użytkownik takiej tablicy.
Co jest praktyczne w tablicy szklanej?
Taka tablica szklana ma dwie podstawowe funkcje praktyczne. Pierwsza z nich to magnetyczność, czyli możliwość wieszania na niej kartek, fiszek, konspektów, informacji na papierze. Możliwe jest to za pomocą magnesów srebrnych (czyli neodymowych). Druga funkcja to łatwość pisania po jej powierzchni oraz zmazywania zapisanych treści. Szkło gładkie, z jakiego wykonujemy tablice powoduje, iż nie tylko w prosty sposób można pisać po niej za pomocą pisaków suchościeralnych lub kredowych, ale także zmazywać je gąbką magnetyczną na sucho lub szmatką nasączaną płynem do tablic. Taka praktyczność tablicy powoduje, iż przydaje się ona w wielu miejscach zarówno w domach prywatnych, firmach i przedsiębiorstwach, jak i w miejscach użyteczności publicznej i w instytucjach publicznych.
Co jest dekoracyjne w tablicy szklanej?
Sam wygląd tablicy szklanej powoduje, iż daje ona wyraz nowoczesności i dekoracyjności każdego wnętrza, w którym się znajduje. Dzieje się tak przez wysokiej jakości szkło, z którego jest zrobiona. Szkło posiada certyfikaty, ma gładko oszlifowane brzegi oraz delikatne refleksy, które są widoczne mniej lub bardziej w zależności od tego, jak pada na nią światło. Dekoracyjność tablicy zależna jest także od jej kolorów. Mogą być to barwy standardowe, wpiszą się w prawie każde wnętrze, czyli biały i czarny, a także tablica bezbarwna. Tablice takie produkujemy także w innych odcieniach z szerokiej palety barw, oferowanej przez producenta. Po dopłacie 100 zł od sztuki można wybrać polakierowanie szklanej tafli na zielono, bordowo, szaro, niebiesko i wiele innych kolorów.
Tablica refleksyjna – jak wybrać?
Oprócz wyboru konkretnego koloru przy tablicy szklanej musimy zastanowić się także nad jej wymiarem. W zależności od tego w jakim pomieszczeniu będzie ona wykorzystana. Do użytku domowego i niewielkich przestrzeni najlepiej będzie pasowała tablica o wymiarach 120×90 cm. Do biur, szkół, kawiarni, bistro, przychodni czy warsztatów wystarczy na pewno taka w rozmiarze 150×100 cm. Sale konferencyjne, wykładowe czy w miejsca użyteczności publicznej – będzie przydatna tablica szklana największa mająca 200×100 cm. Natomiast przy potrzebie większej ilości tablic (powyżej 10 sztuk) warto rozważyć zakup tablic o dowolnym wymiarze, które producent może przygotować na specjalne zamówienie dla klientów. Wybór pozostaje także co do jej funkcji – jeśli ma służyć tylko do pisania wystarczy tablica szklana z Serii Transparent. Jeśli ma posiadać również właściwości magnetyczne to wybrać należy taką z Serii Magnetic.
Dodaj komentarz