tablica suchoscieralna dla dzieci

Tablica suchościeralna dla dzieci

Tablica suchościeralna dla dzieci – niekończąca się zabawa

Dzieci mają ogromną potrzebę wyrażania siebie, własnych myśli i wyobrażeń poprzez rysowanie. Jest ono także doskonałym przygotowaniem do późniejszego pisania, a także rozwija zdolności manualne w innych dziedzinach, które później w życiu są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, czy nawet osiągnięcia sukcesu. Dobrze jest zapewnić dziecku odpowiednie miejsce w jego w pokoju do wyrażania siebie poprzez rysowanie czy pisanie. Oprócz tradycyjnych kartek i stolika może być to tablica szklana powieszona na ścianie na wysokości odpowiedniej dla dziecka.

Szklana tablica najlepsza dla dzieci?

W pokoju dziecka powinno być przede wszystkim bezpiecznie. Powinien być tak urządzony, aby nie zrobiło sobie krzywdy. Chociaż szkło może się wydawać z pozoru niezbyt bezpieczne, to powieszenie szklanej tablicy na ścianie to bardzo dobry pomysł. Dlaczego? Jest ona przede wszystkim bezpieczna przez wysoką jakość hartowanego szkła, z jakiego została wykonana. To decyduje o jej odporności na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne i zmiany temperatury. Szklana tablica powieszona na ścianie nie zajmuje także powierzchni na podłodze, dzięki czemu nasza pociecha ma jak najwięcej miejsca dla siebie. Poza tym jej idealna ścieralność na sucho pozwala na korzystanie z niej ciągle od nowa, dzięki czemu nie ogranicza rozwoju twórczości dziecka. Analogicznie porównując inne tablice dostępne na rynku – kredowe do powieszenia na ścianę czy kredowe bądź magnetyczne do postawienia na podłodze – szybko się niszczą i zużywają.

Jakie ma jeszcze zalety tablica suchościeralna?

Taką szklaną tablicę można zakupić w Serii Magnetic lub w Serii Transparent. Ta pierwsza oprócz doskonałej gładkiej powierzchni do pisania posiada jeszcze właściwości magnetyczne, które są zapewnione dzięki warstwie ocynkowanej blachy znajdującej się od spodu szklanej tafli. Druga natomiast służy jedynie do pisania na niej oraz umieszczania karteczek za pomocą taśmy klejącej bądź karteczek samoprzylepnych. Dla rodzica zapewne będzie także istotną informacją temat łatwego montażu, który można wykonać samodzielnie, a także demontażu w celu przeniesienia tablicy w inne dowolnie wybrane miejsce. Tablicę szklaną suchościeralną można także dostać w wybranym kolorze. Dowolność polega tutaj na wybraniu tablicy magnetycznej, która kolorystycznie będzie pasowała do pokoju dziecka lub trafiała w jego gust kolorystyczny. Kolory standardowe to: biały, czarny lub bezbarwny. Kolory na specjalne zamówienie, za niewielką dopłatą, to wybór dowolnego odcienia spośród szerokiej gamy kolorystycznej.

Tablica suchościeralna dla dzieci – wymiary i akcesoria

Tablice magnetyczne do pokoju dla dzieci (i nie tylko) można zamówić w różnych rozmiarach. Standardowe to: 120×90 cm, 150×100 cm oraz 200×100 cm. Rozmiar tablicy należy dostosować do wielkości pokoju  dziecka, a także do jego możliwości twórczych. Powieszona na ścianie nie będzie zajmować dużo miejsca. Do takiej tablicy szklanej w zestawie dołączone są niezbędne akcesoria w zależności od koloru tablicy: pisaki kredowe białe lub czarne, markery suchościeralne, magnesy neodymowe (srebrne), półka na markery, gąbka magnetyczna oraz instrukcja obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *