tablica szklana do pisania

Tablica szklana do pisania

Tablica szklana do pisania – dekoracyjna i praktyczna

XXI wiek jest czasem wielu nowych zastosowań w życiu codziennym. Coraz więcej ludzi korzysta z wynalazków i przedmiotów nowoczesnej produkcji, zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz innowacyjnego wykorzystania surowców dostępnych od niepamiętnych czasów. Jednym z takich wytworów jest szkło, które było wykorzystywane już w Mezopotamii. Płaską taflę szklaną, szybę, pierwszy raz stworzono we Francji w XIV wieku, natomiast na początku XX wieku rozpoczęto ciągłą produkcję tafli szklanych. Szkło zaczęto wykorzystywać w różnych dziedzinach życia. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, iż powstały również tablice szklane, które można wykorzystywać w celach dekoracyjnych lub czysto praktycznych.

Dekoracyjne zalety tablic szklanych

Szkło z jakiego zrobione są tablice szklane magnetyczne to materiał wysokiej jakości z delikatnym refleksem oraz o gładkiej i idealnie oszlifowanej powierzchni. Zapewnia to takiej tablicy bardzo estetyczny i dekoracyjny wygląd. Szkło, z jakiego są one zrobione to szkło optiwhite, czyli pozbawione zielonkawego odcienia, dzięki czemu kolory są czyste a biel jest śnieżnobiała. Taka biała tablica rozjaśnia wnętrze i dodaje mu ciekawego wyglądu. Dobrze prezentuje się również tablica szklana w kolorze czarnym, która ścianie nada odpowiedni charakter i gust. Dekoracją na ścianach mogą być również tablice w innych kolorach. Biały i czarny to warianty standardowe, natomiast polakierowanie na inny, dowolny kolor wiąże się z dopłatą 100 zł za sztukę. Mamy wtedy jednak wolną rękę w wyborze odpowiadającej nam barwy, którą możemy dostosować do swojego gustu oraz do kolorystyki pomieszczenia, w którym powiesimy naszą tablicę.

Praktyczne zalety tablic szklanych

Tablice szklane są zrobione z hartowanego szkła, a więc takiego, które jest odporne na wszelkie uderzenia, naciski oraz zmiany temperatury w otoczeniu. Są więc bezpieczne przy ich użytkowaniu. A można je wykorzystywać jako powierzchnie pomocnicze do prowadzenia szkoleń, wykładów, do analizy sprzedaży w firmie, czy w czasie przyjmowania kontrahentów. Poza tym przydają się jako tablice informacyjne w różnych miejscach publicznych, np. przychodniach, kawiarniach, urzędach czy warsztatach. Mogą być także wykorzystane w domu, gdzie powieszone na ścianie, np. w kuchni będą służyły do zapisywania ważnych spraw do załatwienia lub przekazywania sobie informacji przez domowników. Natomiast w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym  będą służyły swoją powierzchnią przy nauce i zabawie. Bardzo wygodne w tablicach szklanych jest również to, że łatwo można utrzymać je w czystości, gdyż mają gładką powierzchnię, którą daje szkło płaskie. Wszystko w prosty sposób zmywa się z takiej tablicy, czy to markery, czy pisaki czy jakieś inne zabrudzenia. Nie pozostają na niej rysy i smugi, a więc taka tablica szklana mimo, iż często eksploatowana jest przez długie lata, zachowuje nienaganny wygląd.

Tablica szklana do pisania – co jeszcze?

Magnetyczność powierzchni tablicy szklanej daje warstwa ocynkowanej blachy, znajdującej się od spodu tafli, dzięki czemu jest zupełnie niewidoczna. Można na niej przyczepiać i wieszać poprzez magnesy srebrne (czyli neodymowe) różne treści na papierze, notatki, zapiski, plany itp. Taka magnetyczność może także być wykorzystana dekoracyjnie – jako swoista ramka na zdjęcia czy miejsce do powieszenia ozdobnego szkicu bądź obrazka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *