tablica z magnesami dla dzieci

Tablica z magnesami dla dzieci

Tablica z magnesami dla dzieci do zabawy w szkołę

Chociaż dzieci z reguły szkoły nie lubią, gdyż szkoła tak jak praca zawodowa, kojarzy się z obowiązkami, to lubią bawić się w szkołę w domu. Ustawiają w tym celu swój stoliczek i krzesła, jak w szkole, wyciągają zeszyty, książki i przybory do pisania. Jedno dziecko jest panią nauczycielką, inne są uczniami. Do takiej zabawy niezbędna jest także tablica. Rodzice najczęściej wybierają tablice kredowe, jednak nie są one zbyt trwałe i są trudne w utrzymaniu czystości. Tablicą trwałą, która posłuży przez lata, będzie tablica szklana, po której można pisać oraz która ma właściwości magnetyczne.

Dlaczego tablica szklana?

Odpowiedzi przemawiających za taką tablicą jest wiele. Jej wykonanie z certyfikowanego szkła to jeden z tych argumentów. Jest to szkło hartowane, a więc pięciokrotnie odporniejsze od zwykłego szkła na zmiany temperatury otoczenia oraz na uderzenia mechaniczne czy różne naciski. Jest więc bardzo bezpiecznie w użytkowaniu przez nasze dzieci. Dodatkowo ma odpowiednio zeszlifowane i wypolerowane brzegi, co wygląda nie tylko bardzo estetycznie, ale wpływa także na bezpieczeństwo. Po takiej tablicy bardzo łatwo jest pisać za pomocą pisaka suchościeralnego, markera czy pisaka kredowego. Dla dzieci pisanie takimi kolorowymi mazakami będzie super zabawą, a dla rodziców istotną informacją może okazać się fakt, że tablica jest całkowicie zmywalna na sucho lub z wykorzystaniem płynu do szyb. Na gładkiej powierzchni szkła nie pozostają żadne zarysowania, smugi oraz pozostałości markerów czy pisaków. Jest to możliwe dzięki szkłu płaskiemu, z jakiego zrobiona jest tablica. Jest to szkło wysokiej jakości, dlatego jest trwałe.

Jakie magnesy nadają się do tablicy szklanej?

Tablica taka ma także albo przede wszystkim właściwości magnetyczne. Oznacza to, iż warstwa położonej od spodniej części tablicy ocynkowanej blachy, sprawia, iż do tablicy magnetycznej można przyczepiać magnesy neodymowe. Są to magnesy zwane inaczej srebrnymi, które mają bardzo silne działanie zapewnione dzięki odpowiedniemu połączeniu w nich neodymu, żelaza i boru. Do każdej tablicy magnetycznej w zestawie dołączone są po dwa takie magnesy kostkowe. Większą ich ilość można dokupić. Dzieciom na pewno spodobają się kolorowe magnesy w kształcie kółek czy wielobarwnych pinezek magnetycznych.

Tablica z magnesami dla dzieci – kolory i rozmiary

Taką tablicę magnetyczną wiesza się na ścianie. Służą do tego specjalnie dołączone zawieszki zgodne z normami DIN EN. Przed jej zakupem rodzić stoi przed wyborem koloru oraz rozmiaru tablicy szklanej. Właściwie można wybrać tablicę polakierowaną na dowolny  kolor, jaki tylko spodoba się naszemu dziecku lub będzie pasował do wystroju jego pokoju. Za takie polakierowanie tablicy należy dopłacić do całości tablicy jednorazową kwotę 100 zł. Natomiast przy wyborze jednego z kolorów standardowych, dopłata ta nie obowiązuje. Są to kolory biały i czarny. Ponadto można wybrać również odpowiedni rozmiar tablicy szklanej. W zależności od potrzeb i miejsca na ścianie może być najmniejszy: 120×90 cm, średni 150×100 cm oraz największy 200×100 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *