tablica zmywalna dla dzieci

Tablica zmywalna dla dzieci

Jakie zalety ma tablica zmywalna dla dzieci?

Dzieci lubią i potrafią brudzić. Nie tylko siebie, ale także własne otoczenie. Mówi się wśród rodziców, że „brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci”. Każdy kto ma lub miał dziecko w pełni zgodzi się z tym stwierdzeniem. Bo dzieci lubią brudzić, ale ze sprzątaniem jest już dużo gorzej. Najczęściej spada to na rodziców, bo małe dzieci nie potrafią jeszcze umiejętnie sprzątać. Dlatego rodzice muszą być sprytni i dawać do zabawy własnym dzieciom przedmioty i zabawki, które łatwo się czyszczą. Przykładem takiego przedmiotu może być tablica szklana o właściwościach magnetycznych do powieszenia na ścianę w pokoju dziecka.

Dlaczego tablica szklana się nie brudzi?

Szkło, z jakiego wykonana jest tablica, to szkło płaskie o wysokiej jakości. Zapewnia ono gładkość powierzchni tablicy, dzięki czemu jest ona zmywalna w stu procentach. Wszelkie zabrudzenia pozostawione przez nasze dziecko, a także pozostałości z rysowania pisakiem, bądź malowania farbką, schodzą na sucho, z użyciem szmatki i płynu do szyb a także za pomocą gąbki magnetycznej (która jest w każdym zestawie z tablicą magnetyczną). Łatwa zmywalność takiej powierzchni pozwala także na wielokrotne wykorzystywanie tablicy, która posłuży w pokoju dziecka przez bardzo długi czas, a kiedy ono urośnie może być przeniesiona nad biurko, gdzie będzie służyć jako pomoc naukowa.

Wybór odpowiedniej tablicy do pokoju

Kupując tablicę szklaną do pokoju naszego dziecka powinnyśmy dokonywać wyboru razem z dzieckiem. Niech ono samo wskaże tablicę, która najbardziej mu się podoba. Może być ona w dowolnym kolorze, na jaki lakierowana jest na specjalne zamówienie klienta (przy dopłacie 100 zł). Chyba, że uznamy, iż najbardziej praktyczna będzie tablica biała lub czarna – wtedy dopłata nie obowiązuje, gdyż są to kolory standardowe. Do wyboru przed kupnem tablicy jest także jej rozmiar. Oczywiście, że dziecko chciałoby mieć jak najwięcej miejsca do bazgrania i własnej twórczości. Wtedy najlepiej wybrać tablicę w rozmiarze największym 200×100 cm, czyli jednym ze standardowych. Jeśli jednak uznamy, że nie mamy tyle miejsca na ścianie można zdecydować się na rozmiar średni 150×100 cm lub najmniejszy 120×90 cm.

Tablica zmywalna dla dzieci – bezpieczna i praktyczna

Oczywiście ważnym aspektem dla rodzica jest bezpieczeństwo jego dziecka. Bezpieczeństwo w domu, a także we wszystkich innych miejscach, w których przebywa. Osoby, które nieco mogą obawiać się o to, że szklana tablica może nie być zbyt bezpieczna, szybko zmienią zdanie na ten temat. Dlaczego? Jej bezpieczeństwo potwierdza wykonanie z hartowanego szkła, które jest pięć razy mocniejsze od zwykłego szkła. Taka tablica jest więc odporna na wszelkie uderzenia i zmiany temperatury. Posiada także dokładnie oszlifowane i wyprofilowane krawędzie, które sprawiają, iż tablica szklana jest bezpieczna w użytkowaniu jej przez dzieci. Taka tablica na ścianie ozdobi również pokój naszego dziecka, gdyż wygląda naprawdę ciekawie i po prostu jest ładna. Natomiast dodatkową jej funkcją praktyczną, oprócz zapisywalnej i zmazywalnej powierzchni są także jej właściwości magnetyczne, dzięki którym dziecko za pomocą magnesów może przyczepiać do jej powierzchni kartki i karteczki, obrazki, rysunki i inne formy własnej twórczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *