tablica

Tablica

Tablica jako element dekoracyjny

Odpowiednia aranżacja ścian to wyzwanie zarówno w domu, jak i w miejscu publicznym. Z takim problem można się zetknąć nie tylko w przypadku urządzania nowego wnętrza, ale także przy aranżacji starego pomieszczenia. Elementy dekoracyjne powinny dawać wyraz miejscu lub eksponować charakter i cechy właściciela. Ale dobrze jest jak są jednocześnie praktyczne i ładne. Takie cechy łączą w sobie tablice szklane, które mogą posiadać właściwości magnetyczne bądź nie – w zależności od potrzeb i wymagań.

Dlaczego tablica szklana może pełnić funkcję dekoracyjną?

Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Po pierwsze wykonana jest z wysokiej jakości hartowanego oraz płaskiego szkła, które zapewnia jej gładką i bardzo efektywną w wyglądzie powierzchnię. Tablica taka błyszczy się lub jest matowa, a jeden i drugi efekt wygląda niezwykle elegancko. W zależności od rodzaju zamontowania tablica szklana może przylegać całkowicie do ściany lub nieco od niej odstawać na odległość 1,5 cm co daje efekt jakby unosiła się w powietrzu. Elegancka w wyglądzie jest tablica biała (wykonana z super jasnego szkła) lub tablica czarna tworząca niepowtarzalny klimat ściany, na której jest powieszona. Niezwykle dekoracyjne mogą być także tablice szklane w różnych kolorach, wybranych przez klienta, które ożywią nie tylko ścianę, ale także wnętrze. Dodatkowym atutem dekoracyjnym jest możliwość narysowania czegoś na tablicy za pomocą pisaków suchościeralnych lub przyczepienia do niej za pomocą magnesów obrazków.

Tablica szklana także jako rzecz praktyczna

Oprócz funkcji dekoracyjnej tablice szklane magnetyczne mogą pełnić także, albo przede wszystkim, funkcje praktyczne. Ich gładka powierzchnia służy do pisania oraz wielokrotnego zmazywania za pomocą gąbki magnetycznej na sucho lub szmatki nasączonej płynem do szyb. W taki sposób można zapisać na niej ważne informacje lub przekazać innym istotne treści. Takie treści umieszczane na kartkach można również wieszać za pomocą magnesów neodymowych, gdyż  tablica szklana posiada od spodu warstwę ocynkowanej blachy, która daje tablicy właściwości magnetyczne.  Dzięki temu taka tablica szklana przydaje się w domu, w barze, w przychodni, w warsztacie, na uczelni, w szkole oraz niemalże w każdej firmie.

Tablica szklana – co jeszcze?

Przy wyborze tablicy szklanej trzeba zdecydować się na jej rozmiar. Można go wybrać z rozmiarów standardowych – 120×90 cm, 150×100 cm oraz 200×100 cm. Innym wariantem jest także rozmiar dowolnie wybrany przez klienta, jednak to przy zamówieniu 10 sztuk w górę. Tablica jest łatwa także w samodzielnym montażu – posiada instrukcję oraz wszelkie niezbędne elementy dołączone do niej, np. kołki i wkręty, zawieszki, dystanse lub śruby dwu-gwintowe z kołkami oraz okucia ze stali nierdzewnej. Dodatkowymi niezbędnymi akcesoriami jest półka na pisaki, markery suchościeralne lub permanentne oraz gąbka magnetyczna a także magnesy neodymowe. Dodatkowo można dokupić także pisaki w czterech kolorach, marker kredowy biały oraz większą ilość magnesów kostkowych srebrnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *