tablice do pisania markerem

Tablice do pisania markerem

Tablice do pisania markerem przydatne podczas szkoleń

W każdej firmie szkolenie pracowników to bardzo istotna kwestia. Jest ono gwarancją lepszych wyników pracy, zaangażowania pracowników, podniesienia ich kwalifikacji a nawet zwiększenia samooceny, co w rezultacie przekłada się na obroty i wyniki firmy. Ważne jest, aby każdy pracownik także w zależności od swojego stanowiska miał jak najlepszy dostęp do tych szkoleń. W miarę możliwości powinno się więc je organizować w miejscu pracy. Potrzebna jest do tego dobrze wyposażona sala szkoleniowa, szkoleniowiec oraz oczywiście sami pracownicy. Na wyposażeniu takiej sali powinna znaleźć się tablica niezbędna do prowadzenia zajęć, zapisywania informacji do zapamiętania oraz omawiania projektów i planów danej firmy.

Najlepsza tablica do sali szkoleniowej

Aby tablica wykorzystywana do szkoleń i nie tylko była solidna i trwała, potrzeba takiego właśnie materiału, z jakiego powinna być wykonana. Jednym z nich jest hartowane szkło o wysokiej jakości, które zapewnia tablicy bezpieczeństwo w użytkowaniu oraz odporność na zmieniające się warunki otoczenia (mechaniczne, temperaturowe). Tablica szklana do szkoleń powinna także służyć jak najdłużej, a więc najlepsze do jej wykonania jest szkło płaskie, dzięki czemu ma ona idealnie zmywalną powierzchnię. Można więc bez ograniczeń pisać po niej za pomocą markera lub innego pisaka suchościeralnego, a jej powierzchnia po starciu pozostanie nienaruszona – bez smug, bez zabrudzeń oraz bez jakichkolwiek przebarwień. Tablica szklana posiada również gładko oszlifowane brzegi, dzięki czemu ma dopracowany wygląd oraz zapewnia bezpieczeństwo jej użytkownikom. Łatwy montaż jest także niewątpliwym atutem takiej tablicy szklanej – można ją powiesić samodzielnie a także w każdej chwili zdemontować i przenieść w inne miejsce.

Jak dobrać tablicę do sali szkoleniowej?

W doborze odpowiedniej tablicy szklanej do sali konferencyjnej lub szkoleniowej należy wziąć pod uwagę wielkość takiej sali oraz jest wygląd. W bardzo dużych salach najlepiej sprawdzają się tablice w dużym rozmiarze 200×100 cm. W nieco mniejszych można zamontować tablice 150×100 cm, natomiast w niewielkich salkach szkoleniowych o wielkości 120×90 cm. Przy większej ilości tablic szklanych – przy ich zakupie (od 10 sztuk w górę) można natomiast zdecydować się na dowolny rozmiar tablicy. Wybór odpowiedniej tablicy szklanej to także jej kolor. Najlepiej widoczne treści będą na tablicy w kolorze białym  – zapisane na czarno lub kolorowo. Jednak nie wyklucza to powieszenia tablicy w  innym kolorze, np. czarnym lub dowolnie wybranym przez klienta (bordowym, szarym, zielonym, niebieskim itp.). Każdy kolor oprócz białego i czarnego to dopłata do tablicy w wysokości 100 zł, konieczna na polakierowanie na określoną  barwę.

Tablice do pisania markerem i nie tylko

Tablica szklana o powierzchni przeznaczonej do pisania może mieć także właściwości magnetyczne. To tablice z warstwą blachy ocynkowanej. Istnieje możliwość na takiej tablicy wieszania różnych treści za pomocą magnesów neodymowych, czyli srebrnych. Jest to jej funkcja dodatkowa, która również bardzo dobrze sprawdzi się na szkoleniach pracowników. Ponadto markery to nie jedyne pisaki, jakich można używać przy takich tablicach. Nadają się do tego także pisaki suchościeralne oraz pisaki kredowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *