tablice dzieciece

Tablice dziecięce

Tablice szklane jako tablice dziecięce

Słowo „dziecięce” oznacza, iż coś jest przeznaczone dla dzieci. Że jest przystosowane do dzieci ze względu na parametry, bezpieczeństwo materiałów, dostosowanie do wieku i wymagań rozwojowych dziecka oraz do upodobań dzieci w konkretnym wieku. Rodzice szukając rzeczy potrzebnych ich dziecku na co dzień (mebli, ubrań, zabawek edukacyjnych, książek itp.), wiedzą, iż muszą być one dostosowane do wieku i stopnia rozwoju. W krąg tych przedmiotów wchodzą także tablice do powieszenia na ścianie. Jednymi z lepszych są tablice szklane z funkcją magnetyczną oraz suchościeralne.

Magnetyczność i suchościeralność tablic szklanych

Są to dwie cechy, które tablicę ze szkła czynią bardzo praktyczną. Dzięki magnetyczności, którą zapewnia tablicy szklanej warstwa ocynkowanej blachy, umieszczonej od spodu tafli, można do jej powierzchni przyczepiać za pomocą silnych magnesów neodymowych (srebrnych), wszelkie notatki, ważne wiadomości umieszczone na papierze, zdjęcia, kartki, szkice, projekty itp.  Suchościeralność to natomiast właściwość bardzo gładkiego szkła (płaskiego), z jakiego tablica jest zrobiona, dzięki czemu łatwo się pisze oraz ściera się napisane na niej treści za pomocą pisaków suchościeralnych, kredowych bądź markerów permanentnych. Można je zetrzeć na sucho, gąbką magnetyczną (dołączoną do każdej tablicy) lub za pomocą szmatki nasączonej zwykłym płynem do szyb. Dzięki gładkiemu szkłu tablicę trudno jest zarysować, nie zostają na niej smugi a szkło się nie przebarwia. Tablica dzięki temu jest więc niezwykle praktyczna oraz na długo zachowuje swój wygląd, jaki miała w dniu zakupu.

Bezpieczeństwo i trwałość

Ważnym aspektem w zakresie rzeczy dla dziecka jest bezpieczeństwo i trwałość produktów. Te dwie cechy posiadają tablice szklane, dzięki szkłu hartowanemu, certyfikowanemu oraz pozyskiwanemu w najwyższej jakości. Jest ono trwalsze  i bezpieczniejsze od zwykłego szkła nawet pięciokrotnie. Poza tym jest starannie obrabiane – szlifowane brzegi, całkowite pokrycie kolorowym lakierem. Jest to także szkło super-jasne dające czystą biel oraz wyraźne kolory. Całość tablicy jest niezwykle trwała, dlatego może być używana do zabawy nawet przez najmłodsze dzieci. Łatwość montażu to kolejna dobra wiadomość dla rodzica, a możliwość demontażu i przeniesieniu jej w inne dowolne miejsce pozwala na umieszczenie jej niekoniecznie w pokoju dziecka.

Tablice dziecięce – kolory i bajery

Przy wyborze tablicy dla dziecka na pewno bardzo ważną rolę odegra kolor. Ważne więc jest, aby wybrać odpowiedni razem z pociechą. Producent oferuje szeroką skalę barw, np. kolor czerwony, żółty, zielony, niebieski, szary itp. (do kolorowej tablicy obowiązuje dopłata w wysokości 100 zł). Mogą być to także kolory klasyczne – czarny i biały oraz w wersji niemagnetycznej (Seria Transparent) tablice bezbarwne o kolorze matowym bądź błyszczącym. Dziecko powinno pomóc również w wybraniu rozmiaru z zakresu: 120×90 cm, 150×100 cm oraz 200×100 cm. Oprócz takich, standardowych, dostępne są również rozmiary niestandardowe, czyli dowolnie wybrane przez klienta (ważnym jest jednak fakt, iż one są produkowane przy zamówieniu od 10 sztuk). Dodatkowe akcesoria, jakie mogą być przez dzieci zwane bajerami, które dołączane są do tablicy to:

– pisak lub marker,

– magnesy neodymowe (2 sztuki),

– gąbka magnetyczna,

– półka magnetyczna na pisaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *